• 26.03.26, 11:19

Töövaidlused sagenevad, aga suurim risk ilmutab end ootamatus kohas

Töövaidluste arv on jõudnud viimaste aastate kõrgeimale tasemele ning vaidluste sisu viitab probleemidele, mida oleks võimalik ennetada. Kindlustusettevõtte hinnangul ei oska paljud töötajad endiselt oma õigusi piisavalt hästi kaitsta.
Ekspertide sõnul ei pea töövaidlus alati jõudma komisjoni või kohtusse. Sageli piisab õigeaegsest nõustamisest ja professionaalselt koostatud pöördumisest.
  • Ekspertide sõnul ei pea töövaidlus alati jõudma komisjoni või kohtusse. Sageli piisab õigeaegsest nõustamisest ja professionaalselt koostatud pöördumisest.
  • Foto: Pexels.com
Keeruline majanduskeskkond on toonud kaasa töövaidluste märgatava kasvu. 2025. aastal esitati töövaidluskomisjonile kokku 2464 avaldust, millest koguni 90% juhtudel olid avaldajateks töötajad ning vaid 265 korral tööandjad.

Seotud lood

Uudised
  • 26.01.26, 13:19
2025. aasta märgilisimad kaasused tööõiguses: vaidlused ei käi enam ainult koondamiste üle
Pehmed väärtused – juhtimisstiil, sisekliima ja psühholoogiline turvalisus – on jõuliselt jõudnud ka töövaidlustesse. Advokaadibüroo COBALT valdkonnajuht Kadri Michelson ja advokaat Dina Tanaga selgitavad, mille üle töötajad ja tööandjad üha sagedamini vaidlevad ning mida viimased riigikohtu lahendid töösuhetes muudavad.
Uudised
  • 19.06.25, 09:00
Üks vale küsimus ja töövestlusest saab töövaidlus!
Paljudel tööandjatel, aga ka tööle kandideerivatel inimestel tekib aeg-ajalt küsimus, milliseid andmeid tohib tööandja kandidaadilt küsida ja milliseid mitte. Sellele olulisele küsimusele annavad vastuse advokaadibüroo KPMG Law vandeadvokaat Kaia Kuusler ja vanemjurist Kadri Levand.
Uudised
  • 23.10.25, 09:30
Heli Raidve: on ainult kaks aega – tööaeg ja puhkeaeg. Kõik muu on väljamõeldis
Ligi 10 aasta tagune Euroopa Kohtu otsus sätestab, et tööõiguse mõistes on olemas kaks aega – tööaeg ja puhkeaeg, mingit kolmandat aega ei ole.
Uudised
  • 20.10.25, 15:57
Töövaidlus | Diivan palga asemel ja raha isiklikult pangakontolt?
Töötaja esitas viimistlusfirmale hulga nõudmisi: tõendada töösuhte olemasolu, tunnistada diskrimineerimist, maksta välja hüvitis ja saamata jäänud palk. Töövaidluskomisjon asus töötaja poolele, aga kõike soovitut ta ei saanud.
  • ST
Sisuturundus
  • 03.03.26, 16:10
Ettevõtte väärtused ei peaks jääma seinale rippuma, vaid kajastuma tiimi tegudes
Ettevõtte väärtused ei peaks olema midagi sellist, mis ripuvad kenasti kujundatud plakatil kontori seinal ning millest tööle rutates mööda kõnnitakse, vaid sõnad, mis päriselt kannavad ning millest lähtutakse igapäevaseid otsuseid tehes. Sama lugu on tiimisündmusega – need saavad olla strateegiliseks tööriistaks organisatsioonikultuuri kujundamisel, mitte järjekordsed üritused, mille järele personalijuhi kalendris “tehtud” saab märkida.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele