Aasta viimases "Õppetunni" saates vaatame koolitusaastale tagasi koos kolme aasta koolitaja tiitliga pärjatud täiskasvanute koolitajaga.
- Tiina Kalam (vasakul), Jaanus Aurelius Kangur ja Marika Kaasik. Foto: Andres Laanem
Külalisteks on Marika Kaasik, kelle on valitud aasta koolitajaks Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assotsiatsioon Andras ning Haridus- ja Teadusministeerium; Jaanus Aurelius Kangur, kelle Äripäeva Personaliuudiste lugejad on valinud aasta koolitajaks juba kolmandat korda, aastatel 2019 ja 2020 ning nüüd ka aastal 2024. aastal; ning Tiina Kalam, kes on Eesti Sisekoolituse Arendamise Liidu aasta sisekoolitaja, osalise kohaga sisekoolitaja kategoorias.
Saatekülaliste tegevusvaldkonnad ja kogemused koolitajana on eriilmelised, kuid paljudes teemades ollakse ühel meelel. Juttu tuleb koolituste vajalikkusest ja õppimise olulisusest ka rasketel aegadel; veebikoolituste kohast koolitusmaastikul; traditsiooniliste õppemeetodite ja tehnoloogiliste vahendite tasakaalu saavutamise olulisusest; koolitaja rollist empaatia kandjana; ka koolituste mõju hindamisest.
Saadet juhib Katre Savi.
Aasta koolitajad: koolituseelarve läks surve alla, kuid loobumine pole valik
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.