• 09.05.16, 17:11
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Sotsiaalkomisjon toetas vanemahüvitise seaduse muutmist

Riigikogu sotsiaalkomisjon toetas täna õiguskantsleri ettepanekut viia vanemahüvitise seadus põhiseadusega kooskõlla, et vältida ebaõiglast vanemahüvitise vähendamist.
Sotsiaalkomisjon toetas vanemahüvitise seaduse muutmist
  • Foto: pixabay.com
Õiguskantsler Ülle Madise selgitas, et ebaõiguslus tekib juhul, kui tööandja hilineb töötasu maksmisega, mille inimene on välja teeninud vanemahüvitise ajal töötades. „Kui ühes kuus saadud töine tulu ei ületa seadusega kehtestatud piirmäära, mis on tänavu 390 eurot kuus, saab vanemahüvitise saaja nii teenitud tulu kui ka talle määratud vanemahüvitise. Kui tööandja süü tõttu korraga välja makstud mitme kuu töötasu ületab piirmäära, toob see kaasa vanemahüvitise vähendamise,” ütles Madise.
„Vanemahüvitise saaja ei tohi kannatada sellepärast, et tööandja jätab mingil põhjusel oma kohustuse täitmata. Seadust tuleb muuta, et sellisel juhul vanemahüvitist ei vähendataks,” kinnitas sotsiaalkomisjoni esimees Aivar Kokk.
Põhiseaduskomisjon arutab õiguskantsleri ettepanekut homme, seejärel võtab selles küsimuses seisukoha riigikogu täiskogu.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.12.24, 08:00
Kuidas võrdsus ja mitmekesisus organisatsiooni ja selle töötajaid aitavad?
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele