• 02.03.17, 09:38
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Millisel viisil soovivad Eesti inimesed tulevikus tööd teha?

Suur hulk inimesi soovibki vaid osalise ajaga ja ise valitud graafikuga tööd teha.
  • Suur hulk inimesi soovibki vaid osalise ajaga ja ise valitud graafikuga tööd teha. Foto: GraphicStock
GoWorkaBiti 2017. aasta alguses pea 3000 inimese seas korraldatud uuring näitas, et 55% vastajatest soovib tööd teha püsival töökohal, mis võimaldab neil valida töö tegemise aega ja kohta, ning 24% näeb ennast tegemas pigem projektipõhist tööd. Vaid 16% vastajatest soovib teha tulevikus tööd etteantud ajal ja kohas. 5% Eesti inimestest aga on oma optimismis meile kõigile eeskujuks: nemad loodavad lotovõidule ega plaani seega üldse tööd teha.
Küsitluses osales 2848 GoWorkaBiti kasutajat vanuses 16–70, vastajate keskmine vanus oli 29 ja 85% vastajatest kuulus vanusegruppi 18–32 eluaastat. 1670 vastajat märkis elukohaks Tallinna, 330 Tartu, ülejäänud vastajad olid väiksematest linnadest ja maakohtadest. 77% vastajatest olid naised.
Teema, millega ettevõtted päev-päevalt tegelevad, on motivatsioon ja see, kuidas hoida inimesi enda juures piisavalt pikalt. Vastus on väga lihtne: vabadus ise sättida, kuidas töö tehtud saab. Kui seda ei ole võimalik teha, siis kas palgaga saab asja kompenseerida? Jah, mingil määral on see võimalik. 38% vastajatest oli nõus valima 10% suurema palga ja loobuma paindlikkusest, sest nende jaoks ei ole see liialt suur ohverdus. Samas lausa 55% siiski loobub palgatõusust ja valib selle asemel paindliku tööaja. 11% vastajatest peab paindlikkust lausa kõige suuremaks väärtuseks, mida tööandjad pakkuda saavad (võrdluses toreda tiimi, hea palga ja põneva tööga). Samuti oli suurem paindlikkuse soov tulevikus neil, kes täna õpivad ja on alles sisenemas tööturule.
Kuidas siis peaks tegutsema need ettevõtted, kus palgaga ei ole võimalik töötajaid motiveerida ja ka töö nõuab kellast kellani kohalolekut? Vastus on, et ühes neist kahest tuleb teha korrektiive, et leida endale kvaliteetset tööjõudu. Muud lihtsalt üle ei jää. Kui ei ole palka võimalik tõsta, siis peab leidma võimaluse anda vabadus töötajatele ise valida tööaega ja koostada omale graafikuid.
Tõestuseks on ka see, et läbi GoWorkaBiti tööampsude on tehtud enam kui 200 000 töötundi suuresti just nendes ettevõtetes, kes selle dilemmaga maadlevad. On suur hulk inimesi, kes soovivadki vaid osalise ajaga ja ise valitud graafikuga tööd teha. Suur hulk tudengeid, vanemaid inimesi ja juba graafikuga töötavaid inimesi oleks valmis lisaks oma praegustele tegemistele osalema rohkem tööturul, kui vaid oleks nende jaoks piisavalt paindlikke võimalusi.
Autor: Kei Karlson, GoWorkaBiti kaasasutaja ja müügijuht

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 06.03.25, 11:43
Kuidas saada kaks ühes – tegus seminar ja meeldejääv loodusmatk?
Sobiva seminariruumi leidmine, mis oleks pealinnast piisavalt kaugel, et pakkuda rahu, kuid samas varustatud kõigi vajalike tehniliste lahendustega, on keeruline leida. Veelgi keerulisemaks läheb paiga leidmine siis, kui peale seminari oleks soov ka mõnus matk korraldada, jalgrattaga sõita või lihtsalt maitsvat toitu nautida. Ent selline koht on olemas – Aegviidu Tervisedepoo just seda kõike pakub.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele