Aasta üheksa kuuga registreeriti 359 juhtumit, kus kolmandatest riikidest pärit inimesed töötasid Eestis seadusliku aluseta. Eelmise aasta sama aja jooksul registreeriti selliseid juhtumeid 128 korral, teatas politsei- ja piirivalveamet.
Üleeile korraldasid politsei- ja piirivalveamet ning maksu- ja tolliamet ühisreidi Pärnus, kus kontrolliti kolme ehitusobjekti. „Ühel objektil töötas neli kolmandast riigist pärit inimest, kel puudus seaduslik alus Eestis töötamiseks ja kes püüdsid vältida ametnike kontrolli. Meeste suhtes alustati väärteomenetlust ning kolmele neist koostati ettekirjutus vabatahtlikuks lahkumiseks Schengeni territooriumilt ja kohaldati sissesõidukeeld Schengeni alale,” kommenteeris Lääne prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse juht Margo Peters.
„Ettevõtted peaksid veenduma, et töötaja oleks nõuetekohaselt registreeritud. Kui avastame objektilt registreerimata töötajad, siis ei saa nad tööd jätkata. See võib kaasa tuua tööseisaku,” selgitas Peters ja lisas, et näiteks kui katuse ehitus pooleli jääb, võivad ilmastikuolud tuua kahjusid nii elanikele kui ka ettevõtetele.
Kolmandatest riikidest pärit välismaalaste töötamine tuleb tööandjal registreerida nii politsei- ja piirivalveametis kui ka maksu- ja tolliameti töötamise registris. Kui politsei jälgib, et välismaalased ei töötaks seadusliku aluseta, siis maksuameti eesmärk on töötamise registreerimise kontrollimisega välistada töötajatele ümbrikupalga maksmine. Enamasti töötavad peamiselt Ukrainast ja Valgevenest pärid kodanikud Eestis lühiajaliselt ehitustel või teevad metallitöid.
Seotud lood
Sobiva seminariruumi leidmine, mis oleks pealinnast piisavalt kaugel, et pakkuda rahu, kuid samas varustatud kõigi vajalike tehniliste lahendustega, on keeruline leida. Veelgi keerulisemaks läheb paiga leidmine siis, kui peale seminari oleks soov ka mõnus matk korraldada, jalgrattaga sõita või lihtsalt maitsvat toitu nautida. Ent selline koht on olemas – Aegviidu Tervisedepoo just seda kõike pakub.