„Tootmissektori ettevõttena oleme lühendatud vahetusi rakendanud tehnoloogiate puhul, kus inimene on vältimatult vajalik, kuid töö nõuab suurt pingutust ja keskendumist,” ütles metallitöötleja Bestra Engineering AS-i tegevjuht Andero Väljaots Äripäevale.

- Bestra Engineering tootmishoone
- Foto: Andres Haabu
Äripäev
kirjutas hiljuti, et aasta tagasi alustas Elisa katseprojektiga, võttes oma Kristiine esinduses kasutusele kuuetunnised töövahetused. Toona alustas sellega kolm inimest, tänaseks on liitujaid kokku kaheksa ja peagi lisandub veel kümmekond.
Teemat kommenteeris ka Bestra Engineering AS-i tegevjuht Andero Väljaots. „Tootmissektori ettevõttena oleme lühendatud vahetusi rakendanud tehnoloogiate puhul, kus inimene on vältimatult vajalik, kuid töö nõuab suurt pingutust ja keskendumist. Inimtööjõud ei peaks sellistel puhkudel lihtsalt füüsiliselt vastu ning tekivad väsimus, vead ja kvaliteedilangus,” sõnas ta. „Operatsioonides, mis pole kõrgendatud täpsusega ega nõua nii suurt pingutust, tekib kohe küsimus, mis on lühendatud vahetuste tulutegur. Mis lisandväärtust see pakuks?”
Veel rääkis Väljaots, et töötaja soov on ilmselgelt saada lühendatud tööpäeva eest keskmiselt sama suurt või suuremat tasu kui täispika tööpäeva eest. „Küsimus on, mille arvelt saab tasustada lühendatud tööpäevaga tekkivat lisakulu ja millega kompenseerida puudujäävaid ressursse. Pealegi, kui kvalifitseeritud tööjõudu on turul niigi vähe ja kui olemasolevaltki 20 protsenti ära napsame, siis ei ole oodata mitte majanduskasvu, vaid hoopis kahanemist,” sõnas ta.
Lõpetuseks ütles Väljaots, et tema kogemuses pole tootmisettevõtete juhtkonnad lühendatud tööaja teemalisi arutelusid pidanud.
Loe täispikka artiklit
Äripäevast.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tugev ja motiveeritud meeskond ei sünni iseenesest – selle aluseks on selge ja
argumendil põhinev suhtlus. Selge ja struktureeritud suhtlemine pole lihtsalt "tore omadus" – see on hädavajalik, et meeskond suudaks teha tõhusat koostööd, langetada informeeritud otsuseid ja tulla toime keeruliste olukordadega. Kui kommunikatsioon on kaootiline ja arusaamatu, siis võime olla kindlad, et probleemid kuhjuvad ja takistavad meeskonna edasiliikumist. Kuidas kujundada töökeskkond, kus iga tiimiliige tunneb end kaasatuna, väärtustatuna ja motiveerituna?