• 20.04.18, 14:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Vanemaealiste töötajate oskuste arendamine annab konkurentsieelise

Rahvastiku vananedes ja tööjõupuuduse kasvades panustab üha enam Eesti ettevõtteid vanemaealiste töötajate oskuste arendamisse ja kaasajastamisse. Erilisse fookusesse on võetud vanemaealiste töötajate digioskuste arendamine.
Vanemaealiste töötajate oskuste arendamine annab konkurentsieelise
  • Foto: Scanpix/Panthermedia
Eelmisel aastal oli statistikaameti andmetel Eesti vanemaealiste (50–74-aastased) tööhõive määr 57% ja kõikide eelduste kohaselt kasvab see number ka käesoleval aastal. Samal ajal on aga tehnoloogia kiire areng muutnud paljude töökohtade olemust, seades suurema fookuse tööle arvutiga. Kuna vanemaealiste töötajate seas on digioskused tihtilugu tagasihoidlikud, panustavad ettevõtted üha enam nende koolitamisse. Koolituste kaudu saavad ettevõtted endale vajalike oskustega ja kõrgelt motiveeritud töötajad, kes annavad neile võrreldes passiivsete ettevõtetega konkurentsieelise.
Üks niisuguseid edulugusid on AS Taloti näide. Ehitusmaterjalide tootmisega tegelevas ettevõttes korraldati hiljuti IT Koolituse pakutava DigiABC projekti raames digioskuste koolitused, mis andsid vajalikke teadmisi kõigile töötajatele. Taloti juristi Maire Toombergi sõnul oli vajadus digioskuste arendamise järele tungiv. „Koolituse kasuks otsustasime eelkõige seetõttu, et osa meie töötajaid, eriti vanemaealisi, tundis end arvutiga töötades ebakindlalt. Kõik on küll mingil määral arvutitega kokku puutunud, aga enamjaolt kasutatakse neid väga piiratud, etteantud ja -näidatud ülesannete täitmiseks, nagu andmete sisestamine eelloodud tabelisse või e-posti lugemine. Selline oskuste tase oleks pikema aja jooksul edasist arengut pärssima hakanud. Samas nõuavad tänapäevane töölaad ja info kiire töötlemise vajadus töötajatelt järjest enam arvutialast haritust. DigiABC koolituse läbimine on suurendanud nii meie töötajate efektiivsust, avardanud silmaringi kui ka tõstnud nende konkurentsivõimet tööturul,” sõnas Toomberg.
Lisaks hindasid Taloti töötajad Toombergi sõnul DigiABC koolitajate juures võimet edastada esmapilgul keerulisi teemasid kergelt mõistetavana. „Erinevalt paljudest digioskuste koolitajatest oskas DigiABC hoida terve koolituse protsessi, alates esimesest kontaktist kuni koolituse lõppemiseni, kliendile väga lihtsa ja arusaadavana. Koolitusel osalenud töötajad kiitsid väga koolitaja heatahtlikku suhtumist, kannatlikkust ja oskust selgitada keerukaid toiminguid lihtsas keeles, mis on märk professionaalsusest. Nad said kõikidele oma küsimustele vastused ja hindasid koolitaja toodud näiteid väga elulisteks. Väga suur pluss oli kindlasti see, et polnud keelebarjääri – koolitus oli venekeelne ning info vene emakeelega töötajatele kordades kiiremini ja kergemini omastatav,” toonitas Toomberg.
DigiABC näol on tegemist majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning IT Koolituse koostööl alustatud projektiga, mille eesmärk on pakkuda tasuta digioskuste koolitusi kõigile tööstusettevõtete töötajatele. DigiABC projekti tegevusi rahastab Euroopa Sotsiaalfond.
Allikas: Tööandjate keskliit

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 29.11.24, 17:36
Kuidas täpse tööajaarvestusega aja- ja rahapõletamist vältida?
Majanduslikult keerulisemal ajal pööratakse kuludele aina rohkem tähelepanu ning seetõttu on tavaline, kui juhtkond nõuab tõestust tehtud või tehtavate investeeringute vajalikkuse osas. Ühelt Eesti ettevõttelt päris juhtkond aru, kui kasulik on täpse tööaja planeerimise tarkvara ning selgus, et see hoidis kokku kümneid ja sadu graafikuväliselt paberile märgitud töötunde kuus.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele