Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Kasvule orienteeritud mõtteviis
Inimesed, kellel on kasvule orienteeritud mõtteviis, usuvad, et kaasasündinud võimeid, andeid ja omadusi saab arendada töötamise, pühendumise ja ebaõnnestumistest õppimisega.
Teadlastel on alati hea meel, kui nende ideed kõlapinda leiavad ja moodi lähevad. Nad on veel rõõmsamad, kui nende ideed midagi muudavad – näiteks suurendavad motivatsiooni, uuenduslikkust või tulemuslikkust. Populaarsusel on ka varjukülg: mõnikord ideid moonutatakse ja seetõttu ei pruugi neist kasu saada. Midagi sarnast on hakanud toimuma ka kasvule orienteeritud ja fikseeritud mõtteviiside kasutamisel nii indiviidide hulgas kui ka organisatsioonides.
Ühisüritused väljaspool kontori- või teenindusruume on hea võimalus üksteist paremini tundma õppida ning omavahelist koostööd toetada. Ettevõtte suvepäevad või meeskonnakoolitus koos kevadrännakuga Eestimaa looduses, sportlikult aktiivsed tiimimängud või ajurünnakud ühisel maitsval õhtusöögil aitavad luua ühtekuuluvustunnet ja tugevdavad meeskonnavaimu. Miks mitte vahelduse mõttes võtta ette teekond Ida-Virumaale, kus ootab palju põnevat ja ainulaadset!