• 23.09.19, 08:27
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Psühhosotsiaalsete ohutegurite negatiivne mõju

Töökeskkonna ja organisatsiooni aspekte, mis võivad tervist kahjustada, kirjeldatakse töökeskkonnast tingitud psühhosotsiaalsete ohuteguritena. Neid seostatakse tööl esinevate probleemidega: ülekoormuse, tööstressi ja läbipõlemise ning töökiusamise, ahistamise ja vägivallaga.
Töö- ja tervisepsühholoog ja EEK Mainori lektor Taimi Elenurm
  • Töö- ja tervisepsühholoog ja EEK Mainori lektor Taimi Elenurm
  • Foto: erakogu
Esimesed kolm – ülekoormus, tööstress ja läbipõlemine – on tulemus, kui töökorraldus ja töö sisu ei sobi inimesele tema praeguses eluetapis ja olukorras. Järgmised kolm – kiusamine, ahistamine ja vägivald tööl – on alandavate, solvavate ja vaenulike töösuhete ja -suhtluse ning võimu kurvitarvitamise tulemus.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.05.25, 12:07
Tark tööajaarvestus loob korra majja
„Kui tööaega registreeritakse seadmete abil, siis kaob ära üks inimlik faktor – soov aega omakasu eesmärgil painutada,” selgitab kassa-, läbipääsu-, töö- ja tööajaarvestuse süsteemide arendaja Ektaco konsultant Marko Kizant. „Kui inimene teab, et iga minut fikseeritakse, kaob tal motivatsioon süsteemiga mängida. See tekitab distsipliini, sest kõik teavad, et töötatakse samadel alustel.”

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele