Virtuaalses suhtlemises on üksteise ootuste ja eesmärkide mõistmine palju raskem, sest füüsiline kontakt on limiteeritud. Erinevate suhtluskanalite ja keelekasutuse tõttu võib kirja teel öeldut mõista väga erineval moel ja lugeda ridade vahelt välja just seda, mida igaüks oma väärtushinnangute baasil lugeda tahab.
- Kas nägid parti, jänest või hoopis roomavat tigu peegelpildis? Foto: Pinterest
Inimesed tajuvad erinevalt reaalsust ja väärtusi ehk seda, kuidas asjad peaksid olema. Eriti mõjutab seda taju muutunud töökeskkond. Stephen Covey kirjutab oma raamatus „Väga efektiivse inimese 7 harjumustˮ tajust ja väärtustest:„Viis, kuidas me asju näeme, on allikaks meie mõtlemis- ja käitumisviisile.ˮ Hästi ilmestab seda olukorda järgmine pilt. Kes või mis seal on?
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.