Üle mitme kuu langes registreeritud töötute arv augustis alla 50 000
Augusti lõpus oli töötuna registreeritud 49 324 inimest, mis moodustab 16-aastasest kuni pensioniealisest tööjõust 7,6%. Võrreldes juuliga on töötute arv vähenenud 2,2% (juuli lõpus oli registreeritud töötuid 50 427).
Uusi töötuid registreeriti augustis 6 846, seda on vähem kui juunis ja juulis. Eelmise aasta augustiga võrreldes on registreeritud töötute arv kasvanud 1,6 korda (31.08.2019 oli töötuna arvel 31 488 inimest).
Tööotsijate aktiivsus IKT valdkonna tööturul on kordades kasvanud ning kui tuleb koroonaepideemia kardetud teine laine, siis võime ilmselt näha ka IT-spetsialistide tööpuudust. Paradoksaalselt on aga IKT-sektori töömaht tervikuna tõusuteel.
Töötukassa reservist jääb aasta lõpuks alles tõenäoliselt pool, kuid ka töötuse suurenedes saab töö kaotanutele veel paar aastat hüvitisi maksta. Seda juhul, kui töötukassale ei panda enam lisaülesandeid, nagu oli kevadine otsus maksta palgatoetusi.
Statistikaameti andmetel oli tänavu teises kvartalis Eesti ettevõtetes, asutustes ja organisatsioonides 8088 vaba ametikohta, mis on 28% vähem kui eelmisel aastal samal ajal.
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.