Võtame iseenesestmõistetavana, et isegi kriisisituatsioonides on toidutooted ja esmatarbekaubad poodides alati olemas. Eestis hoolitseb kodumaiste toidutoodete kättesaadavuse eest igapäevaselt pea 14 000 inimest, mistõttu on oluline, et toidutööstuses töötajatele oleks tagatud füüsilist, vaimset ja sotsiaalset heaolu pakkuv töökeskkond.
- Valio personalidirektor Moonika Meltsa
„Tervist toetava ja töötajasõbraliku keskkonna loomine on eriti oluline just suurtes ja keskmise suurusega toidutööstustes, kus töötab sadu inimesi liinidel. Võttes arvesse seda, et töö liinidel ja toidutööstuses üldisemalt võib pakkuda suurt füüsilist koormust, on seal tingimuste loomine märkimisväärselt keerulisem, kui näiteks IT-ettevõtetes,” tõi välja Toiduliidu juhataja Sirje Potisepp. Et tõsta nii tootjate, kaubandusettevõtete, tarbijate kui poliitikakujundajate teadlikkust vastutustundlikust toidutootmisest, sõnastas Toiduliit koostöös toidutööstusettevõtetega kestliku tootmise eneseregulatsiooni, mille üks peatükk puudutab ka tööstustes töötavate inimeste tervist.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.