• 15.01.21, 07:56

Dokumendid personalitöös: kellele ja miks?

See, et iga töötajaga on sõlmitud tööleping ja ta on registreeritud töötamise registris, on tänapäeval normaalsus. Nn mustalt töötamist jääb järjest vähemaks. Aga kas teie ettevõtte töölepingute muudatused on kõik kirjalikult sõlmitud ja allkirjastatud, küsib Tammiste personalibüroo juht Sirje Tammiste.
Dokumendid personalitöös: kellele ja miks?
Hiljuti läks tööle väikeettevõtte tegevjuht, kes esimesel päeval alustas töölepingutest, et saada ülevaade – kes, kus ja millistel tingimustel töötab. Ehmatusega tõdes ta, et kuigi viis aastat tagasi oli ettevõtte nimi muutunud, ei olnud seda muudatust töölepingutesse sisse viidud. Vähe sellest – pikaaegsetel töötajatel oli töölepingus palk kirjas kroonides … Kui ta sai raamatupidajalt info töötajate palkade kohta, ei ühtinud need sellega, mis oli kirjas töölepingus. Raamatupidaja sõnul olevat eelmine juht talle kollasel lipikul andnud töötaja uue palganumbri. Ettevõttes teostatavad tööd nõuavad tööohutusalast instrueerimist, aga selle kohta polnud ühtegi märget, et seda oleks tehtud. Lähemal uurimisel selgus, et polegi tehtud. Suurtel masinatel töötamisel võib aga tööõnnetusi juhtuda, sealt edasi ei tahtnud ta mõeldagi.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 29.11.24, 13:49
Mikrokraadiprogramm, täiendusõpe, avatud õpe – mis need on?
Tallinna Ülikooli mikrokraadiprogrammidest, täiendusõppest ning avatud õppest räägib lähemalt Tallinna Ülikooli koolitus- ja konverentsikeskuse avatud õppe peaspetsialist Marge Kõrvits.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele