Ainult tellijatele
Autor: Personaliuudised.ee • 5. mai 2021
Ainult tellijatele

Kas uue tööandja juures võib töötaja uuesti õppepuhkust võtta?

Töötaja õpib ülikoolis ja käib õpingute kõrvalt tööl ning vahetas aprillis töökohta. Vana tööandja juures kasutas töötaja 30 kalendripäeva õppepuhkust ära, aga kas uue tööandja juures võib ta uuesti õppepuhkust võtta? Olukorda selgitab Tööinspektsiooni ennetusosakonna juhataja Kaire Saarep.

Autor: Unsplash

Esmalt on oluline tähele panna, et õppepuhkust antakse kalendriaasta eest ehk et õppepuhkuse saamise õigust arvestatakse 1. jaanuarist 31. detsembrini, mitte õppeaasta järgi. Täiskasvanute koolituse seaduse § 13 lõike 1 kohaselt antakse töötajale ja ametnikule tema taotluse ning õppeasutuse teatise alusel tasemeõppes või täienduskoolitusasutuse pidaja läbiviidavas täienduskoolituses osalemiseks õppepuhkust kuni 30 kalendripäeva kalendriaasta jooksul.

Kui oled juba tellija, siis logi sisse või vormista tellimus
EraisikEttevõte
Olen tingimustega nõus
Kaardimaksega
Mobiilimaksega
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Jaga lugu
Personaliuudised.ee toetajad:
Kai MillerPersonaliuudised.ee juhtTel: 5330 5136
Cätlin PuhkanPersonaliuudised.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700