• 22.01.24, 08:30

Mida tuleb arvestada, kui lepingus töötasuks määratud alammäär tõuseb?

Töötasu alammäära muutmisel tekib tööandjatel sageli küsimus, kas ja kuidas tuleb sellega seoses muuta töölepinguid nende töötajatega, kellega on kokku lepitud alammäärale vastav töötasu.
Mida tuleb arvestada, kui lepingus töötasuks määratud alammäär tõuseb?
  • Foto: Pixabay
Töölepingu seaduse kohaselt lepivad töötaja ja tööandja töölepingu kirjalikus dokumendis kokku töötasu suuruses (TLS § 5 lg 1 p 5). Töötajad peavad teadma, kui suurt töötasu neile makstakse. Töölepingu seadus ei sätesta, millistest osadest peab töötasu koosnema, seega võib töötasu koosneda erinevatest komponentidest (kuutöötasu, tunnitasu, tükitöötasu, lisatasu töö tegemise eest jne). Kõik tasud, mis on saadud töö tegemise eest, on töötasu osad. Kui töötaja töötasu koosneb mitmest osast (põhitasu ja lisatasu), siis on oluline, et ta saaks igakuiselt töötasu vähemalt alammäära ulatuses. TLS § 29 lg 6 kohaselt Vabariigi Valitsuse kehtestatud alammäärast madalamat töötasu maksta ei tohi.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.05.25, 12:07
Tark tööajaarvestus loob korra majja
„Kui tööaega registreeritakse seadmete abil, siis kaob ära üks inimlik faktor – soov aega omakasu eesmärgil painutada,” selgitab kassa-, läbipääsu-, töö- ja tööajaarvestuse süsteemide arendaja Ektaco konsultant Marko Kizant. „Kui inimene teab, et iga minut fikseeritakse, kaob tal motivatsioon süsteemiga mängida. See tekitab distsipliini, sest kõik teavad, et töötatakse samadel alustel.”

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele