Keda veel eksperdiks nimetada, kui mitte inimest, kes on ise kõik läbi teinud, valesti teinud, oma vigadest õppinud ja viimaks omandatut edasi õpetanud! Pikaajaline juhtimis-coach Signe Korjus jagab nelja väärt põhimõtet, mis peaksid kindlasti järgnema uue juhi ametisse kinnitamisele.
- Personalitöötajate suvekonverentsil rääkis Signe Korjus avameelselt ka nii oma vigadest alustava juhina kui nende parandamisest. Foto: Helen Roots
Juhtimisega käivad kaasas võim ja kõrgendatud ootused. Juhtidele antakse võim ja oodatakse, et nad kasutavad seda targalt. Isegi, kui juht ei küsi ega soovi suuremat võimu, käib see juhirolliga kaasas. Hierarhilistes (ka maatriks-)organisatsioonides on võim alati juhi poole kaldu, seetõttu tasub juhil näiteks loovkoosolekutel võtta sõna viimasena, sest tema öeldul on alati suurem kaal.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.