Eesti õpetajate keskmine töötasu kasvas mullu enam kui 420 euro võrra ning jõudis haridusvaldkonna arengukavas eesmärgiks seatud 120%ni Eesti keskmisest, kuid keskmise palga kiire kasvu tõttu on selle taseme hoidmine keeruline, selgub täna avaldatud Arenguseire Keskuse raportist “Õpetajate töötasu“.
![Meeleavaldus õpetajate palgatõusu toetuseks Toompeal aasta alguses.](https://static-img.aripaev.ee/?type=preview&uuid=caa5e3ac-8c5c-53b2-a73f-296624c5206a&width=3840&q=70)
- Meeleavaldus õpetajate palgatõusu toetuseks Toompeal aasta alguses. Foto: Liis Treimann
Arenguseire Keskuse ekspert Eneli Kindsiko tõi välja, et haridusvaldkonna arengukavas 2021−2035 on seatud eesmärgiks, et üldhariduskooli ja kutsehariduse õpetaja keskmine palk peab olema 120% Eesti keskmisest. “Kindlasti on see väga positiivne, et siht õpetajate palga osas sai saavutatud ning kiiremini, kui on varem prognoositud. Samas riigieelarve keerulise seisu tõttu võib taseme hoidmine lähiaastatel osutuda üle jõu käivaks,” ütles Kindsiko.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.