Töötaja küsib tööinspektsioonilt, kas ta peab tasuta kodus istuma, kui tööandjal pole talle tööd anda.

- Töötaja tunneb muret, mis siis saab, kui töö saab ajutiselt otsa.
- Foto: Tanel Meos
Töötaja küsib: „Minu ja tööandja vahel on sõlmitud tööleping, kus on määratletud töö maht ja töö sisu. Ülemus ütleb, et tal pole mulle hetkel teadmata perioodiks tööd pakkuda. Töölepingut ta üles öelnud ei ole, vaid ütleb, et ootaksin tema teavitust, kui töömaht taas suureneb. Kas ma istungi tasuta kodus? Mina olen töötamiseks valmis.“
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtete tiimiüritused liiguvad järjest kaugemale klassikalisest seminaripäevast, kus hommikust õhtuni täidetud ajakava jätab inimestele vähe ruumi omavaheliseks suhtluseks. Saates “Lõunapaus” räägitakse, miks otsivad ettevõtted üha enam paikasid, kus keskkond ise aitaks inimesed töörežiimist välja tuua ning looks võimaluse rahulikumaks ja sisulisemaks koosolemiseks.