Kõige karmim on värvata valesid inimesi, sest tööjõu vahetus on väga kallis, ütles Tele2 Eesti finantsdirektor Kristina Penu atraktiivsete tööandjate päeval. Uurime personalijuhtidelt, kui palju mõeldakse Eesti ettevõtetes tööjõuvoolavuse hinnale.

- Lahkumisavaldus.
- Foto: Andras Kralla
Mõni aastad tagasi sooviti Tele2-s saada voolavuse määr 28 protsendilt 15 protsendile, mis säästnuks ettevõttele kogukuluna 1,5 miljonit eurot ja otsekuluna 150 000 eurot aastas ehk ligi nelja töötaja aastapalga. “Tegime neid arvutusi aastal 2021. Selle arvutuse põhieesmärk oli näidata tipp- ja keskastme juhtidele, kui oluline on nende roll ettevõttes mitte ainult oma valdkonna juhina, vaid ka inimeste juhina. Voolavuse protsendi juures võtame arvesse vaid vabatahtlikult lahkunud töötajaid, kellega personaliosakond teeb alati enne lahkumist intervjuu. Ja selgus, et otsene juht on põhjus number üks, miks inimesed lahkuvad,” räägib Penu. Ta nendib, et praeguseks pole püstitatud eesmärki saavutatud, kuid sellel on omad põhjused: 2023. aastal vahetus Tele2 juhtkond, mis tõi kaasa muutusi nii strateegias, kultuuris kui ka inimeste hulgas.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
„Kui tööaega registreeritakse seadmete abil, siis kaob ära üks inimlik faktor – soov aega omakasu eesmärgil painutada,” selgitab kassa-, läbipääsu-, töö- ja tööajaarvestuse süsteemide arendaja Ektaco konsultant Marko Kizant. „Kui inimene teab, et iga minut fikseeritakse, kaob tal motivatsioon süsteemiga mängida. See tekitab distsipliini, sest kõik teavad, et töötatakse samadel alustel.”