Kui tööandja märgib töötamise registrisse, et töösuhe on lõppenud, aga töötaja pole ülesütlemisega nõustunud, siis töösuhe tegelikult ei lõpe – oluline on kirjalik avaldus, mitte üksnes kanne.
Tööinspektsiooni juhtiv nõustamisjurist Vladimir Logatšev selgitab, et töölepingu lõppemine peab alati toimuma kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis. Töötamise registri kanne üksinda ei lõpeta töösuhet ega taga õigusi hüvitistele. Valesti sisestatud andmed võivad töötajale kaasa tuua tõsiseid tagajärgi – näiteks takistada ravikindlustuse või töötushüvitiste saamist.
Tänases töösuhtluses võib iga sõna, pilk või irooniline kommentaar muutuda hiljem töövaidluse aluseks. Professionaalne ja distantseeritud suhtlus pole pelgalt viisakus – see on parim kaitse.
Tööelu võib alata juba koolipingis ja personalijuht peab teadma, kust jooksevad piirid. Arutluse all on muuhulgas muudatused, mis lubaksid noortel töötada senisest varem ja kauem.
Töö- ja käsundussuhe on enam levinud viisid teenuse osutamiseks ja töö tegemiseks ning tasub teada, et need on sisult erinevad õigussuhted ning seetõttu on ka lepingud erinevad.
Riigikohtu seisukoht muutis ületunnitöö vaba ajaga hüvitamise tööandja jaoks kulukamaks kui rahas maksmise. Tööõiguse ekspert Heli Raidve sõnul ei piisa töökorralduse reeglitesse kirjutatud üldisest kokkuleppest – iga ületunnitöö juhtum nõuab töötajaga eraldi kokku leppimist.
Ühisüritused väljaspool kontori- või teenindusruume on hea võimalus üksteist paremini tundma õppida ning omavahelist koostööd toetada. Ettevõtte suvepäevad või meeskonnakoolitus koos kevadrännakuga Eestimaa looduses, sportlikult aktiivsed tiimimängud või ajurünnakud ühisel maitsval õhtusöögil aitavad luua ühtekuuluvustunnet ja tugevdavad meeskonnavaimu. Miks mitte vahelduse mõttes võtta ette teekond Ida-Virumaale, kus ootab palju põnevat ja ainulaadset!