Mis teeb praktikast kogemuse, mis jääb eluks ajaks meelde? Või veelgi enam – mis teeb sellest hüppelaua tööellu? Liis Rossneri lugu on ehe näide sellest, kuidas hästi korraldatud praktika võib noorele spetsialistile tähendada palju enamat kui lihtsalt ainepunktide kogumist.
Tallinna Tehnikaülikooli tootearenduse ja robootika eriala lõpetanud Liis sooritas oma praktika ABB-s kvaliteedianalüüsi insenerina. Positiivne kogemus, toetav juhendamine ja tiimi kaasamine viisid ta mitte ainult erialaste oskuste süvendamiseni, vaid andsid ka võimaluse kandideerida kohe pärast praktikat samasse ettevõttesse tööle.
Suvi ei ole vaid puhkuste kõrghooaeg, vaid erialaste valikute ees seisvate noorte jaoks hüppelaud tööturule sisenemiseks. Praktikaprogrammid pole aga kasulikud vaid alustavatele talentidele, vaid ka neid juhendavatele mentoritele, kes selle kaudu ka ise kasvavad.
Suvi ja koolivaheaeg suunab paljud tudengid erialastele praktikatele, kuid must-valge leping ja kindel palk võivad jääda seejuures nähtamatuks, räägivad tööturul tegutsevad noored.
Eesti Tööandjate Keskliit kutsub ettevõtteid ja organisatsioone osalema konkursil „Parim praktika 2025“ ning tunnustama praktikante, kes on silma paistnud erilise pühendumuse ja arenguhüppega. Tähista praktikakultuuri 10. juubelit väärikalt ja näita, kuidas noortesse investeerimine loob väärtust kogu ühiskonnale.
Kohtla-Järvel asuv TNC-Components on üks suurimaid mööblikomponentide, köögi- ja vannitoamööbli ning garderoobide tootjaid Eestis. Selles, et üle 20 aasta tegutsenud ettevõte saaks usinalt kasvada ja areneda, on oma roll ka töötukassa Ida-Virumaa osakonnal. Just nende abil leitud inimestega on tänaseks täidetud suurem osa töökohtadest, mida on ettevõttes ühtekokku 115.