Autor: Kei Karlson • 26. september 2019

Kas ujulas on võimalik kaugtöötada?

Pikutasin hambaarstitoolis ja doktor lähenes mulle töötava puuriga. „Ärge kartke,” rahustas ta hüpnootilise häälega. „Tuimastus peaks juba mõjuma.” Mõjuski ja ma ei kartnud. Korraga helises aga telefon. „Ma pean selle vastu võtma,” teatasin arstile. „Oluline konverentskõne.”
GoWorkaBiti juht Kei Karlson
Foto: Eiko Kink

„Muidugi,” naeratas doktor. „Kas peate pigem kuulama või rääkima?”

„Kuulama. Kliendihaldur teeb kokkuvõtte eelmise nädala liididest.”

„Väga hea,” rõõmustas arst. „Kui te rääkima ei pea, siis võin rahulikult edasi toimetada.”

Tegin Skype’i lahti ning ühinesin koosolekuga. Kliendihaldur kõneles, mina kuulasin ning hambaarst viilis puuriga mu ülahammast number 23.

Kõlab nagu halb anekdoot? Kaugel sellest. Umbes-täpselt taoline lugu leidis hiljaaegu aset. Tõsi – mitte minuga, hambatohtri juures pidas koosolekut üks mu tuttav. Aga see võinuks vabalt ka mina olla, sest olen kirglik kaugtööfänn ega pelga selle tegemiseks ühtegi kohta, kaasa arvatud arstikabinet.

„Kaugtöö” on moesõna ning nagu uudsete asjadega ikka, leidub kaugtöölgi hulganisti pooldajaid ja vähemalt sama palju vastaseid. Mõlema argumendid on enamasti arusaadavad, kuigi mitte alati.

„Töö tegemiseks peab olema vastav keskkond,” väidavad mitmed skeptikud. „Kontorid seepärast nii levinud ongi, et distsiplineerivad töötajaid tööd tegema. Kodus ründavad meid kõikvõimalikud ahvatlused, mis töötamist segavad. Alates külmutuskapist lõpetades laste ja ülejäänud pereliikmetega, kes tähelepanu vajavad.”

Kõik õige. Samas on need „ahvatlused” ka enamikes kontorites. Jumal tänatud, et on, sest külmkapivabas töökeskkonnas võib nälga surra. Teiseks ei pea kaugtööd tingimata kodus tegema. Kes poleks kuulnud lugusid hittromaanidest, mille autor kusagil kohvikunurgas kuude kaupa sülearvuti taga istus? Või maailmakuulsast lauaarvutist, mille kaks meest ühes garaažis kokku panid?

Ebatraditsiooniline töökeskkond võib ootamatult inspireerivaks osutuda. Olen kuulnud edukatest projektidest, mille loojad töötasid haigla ooteruumides, kirikutes, jõusaalides, tööriistakuurides, juuksuritoolis, rongijaamas, kunstinäitusel ja isegi teatrietenduse ajal. Hea idee tuleb tekkimise hetkel kinni püüda ning kui ma parajasti hambaarstitoolis satun lesima, pole see minu jaoks takistus (kui arst muidugi lubab). Kes vajab ettekäänet töö edasi lükata või seda üldse mitte teha, leiab selle ka kontoris. Kes tulemuslikult töötada soovib, saab kasvõi ujulas hakkama.

Allikas: GoWorkaBiti blogi

Liitu Personaliuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Personaliuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Helen RootsPersonaliuudised.ee juhtTel: 55 988 223
Cätlin PuhkanPersonaliuudised.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700
Mirell SoaseppKonverentside programmijuhtTel: 55 565 456