Tagurpidi mentorlus on sageli seotud eelkõige digiteemade ja tehnoloogiate rakendamise ning sotsiaalmeedia kasutamise oskuse arendamisega. Mentorirolli asuvad talendikad noored, kes juhendavad oma kogenud kolleege.
- Tagurpidi mentorluse käigus juhendavad noored spetsialistid kogenumaid kolleege. Foto: Pixabay,
Tagurpidi mentorlus (ing k reverse mentoring) on juhendava mentorluse alaliik, mis sai alguse 1999. aastal, kui ameerika ärimees ja kirjanik Jack Welch hakkas seda populariseerima. Ta pani kokku 500 koostööpaari, mis koosnesid General Electric’u tippjuhtidest ja noortest sama kontserni spetsialistidest, kes hakkasid arendama kogenud kolleegide digioskusi. Lepiti kokku ka konkreetne koostöö fookus – interneti kasutamise oskuste omandamine. Nüüdseks on sellised ettevõtted nagu Cisco, HP, Dell, Deloitte, Procter& Gamble jt tagurpidi mentorluse oma organisatsioonides kasutusele võtnud.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.