CV Keskus.ee värskest küsitlusest selgus, et tervelt 79,9% töövõtjatest on täheldanud endal, ülemustel või kolleegidel läbipõlemist.

- 79,9% vastanuist ütles, et on täheldanud kas endal, ülemustel või kolleegidel märke läbipõlemisest.
- Foto: pixabay.com
Peaaegu pool!
41% meestest ja 44% naistest väitis, et on ületöötanud!
„Värske CV Keskus.ee 2387 töövõtjat hõlmanud küsitluse tulemused on üle ootuste karmid – tervelt 79,9% vastanuist ütles, et on täheldanud kas endal, ülemustel või kolleegidel märke läbipõlemisest,” ütles CV Keskuse Baltikumi kommunikatsioonijuht Henry Auväärt. „42,8% vastanutest märkis, et on ise ületöötanud, 30,1% on märganud läbipõlemist kolleegide seas ja 7% on täheldanud, et nende ülemus on läbipõlemise piiril. Vaid 20,1% küsitletuist tunnistas, et on suutnud suuremat tööstressi vältida.”
Hirmutavad numbrid
79,9% vastajatest on märganud endal, ülemustel või kolleegidel läbipõlemist, sealhulgas:
42,8% väitis, et on ise ületöötanud;
30,1% väitis, et on märganud läbipõlemist kolleegide seas;
7% leidis, et nende ülemus on läbipõlemise piiril.
20,1% vastajatest väitis, et on suutnud oma kollektiivis suuremat stressi vältida.
„Tööjõupuuduse süvenedes võib Eesti töövõtjate töökoormus veelgi suureneda. Hoiatusena võime tuua Jaapani, kus räägitakse juba riiklikust tervisekriisist ja töörühmad proovivad piirata ületunde. Et vältida lähenevat tööjõukriisi, peavad ettevõtted kasutama oma tähtsaimat vara – töötajat – võimalikult efektiivselt. Tehtava töö väärtust saab suurendada töötajate produktiivsuse tõstmisega, mitte lisades töötunde ja tõstes töökoormust,” lisas Auväärt.
Enim on ületöötanud assisteerimise (49,1%), infotehnoloogia (47,6%), ehituse ja kinnisvara (47,1%) ning tervishoiu sektori töötajad (45,7%). Kõige stressivabam töökeskkond on küsitluse tulemusel finantssektori töötajatel – 26,1% vastajatest väitis, et nende kollektiiv on suutnud suuremat stressi vältida. Ülemuste seas on läbipõlemist märganud aga enim mehaanika ja tehnika (21,1%) ning infotehnoloogia sektori (19%) töötajad.
Allikas: CV Keskus.ee, vastajaid 2387
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tugev ja motiveeritud meeskond ei sünni iseenesest – selle aluseks on selge ja
argumendil põhinev suhtlus. Selge ja struktureeritud suhtlemine pole lihtsalt "tore omadus" – see on hädavajalik, et meeskond suudaks teha tõhusat koostööd, langetada informeeritud otsuseid ja tulla toime keeruliste olukordadega. Kui kommunikatsioon on kaootiline ja arusaamatu, siis võime olla kindlad, et probleemid kuhjuvad ja takistavad meeskonna edasiliikumist. Kuidas kujundada töökeskkond, kus iga tiimiliige tunneb end kaasatuna, väärtustatuna ja motiveerituna?