• 10.07.17, 15:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Big Data personalimaailmas – tuleb, ei tule või on juba ammu kohal?

Nutiseadmete, äppide ja sotsiaalvõrgustike kasutamine ning kaarditehingud ja mobiilikõned on meie igapäevaelu lahutamatu osa. Iga digitaalne toimetus tekitab aga palju andmeid, mis logifailidena salvestudes moodustavad meie digitaalse jalajälje.
Teamscope’i turundusjuht Ragne Maasel
  • Teamscope’i turundusjuht Ragne Maasel
Neid andmeid on maailmas juba nii palju, et nende kooslus ja hoiustamine on saanud omaette termini Big Data ehk suurandmed. Ligi 95% kogu maailmas kogutud andmetest on toodetud vaid viimase kolme aastaga. See fakt võib olla küll šokeeriv, kuid suurandmete olulisus ei seisne mitte nii palju nende kogutud hulgas, vaid selles, kuidas neid analüüsides ühiskondlikult või äriliselt kasu saada.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.05.25, 12:07
Tark tööajaarvestus loob korra majja
„Kui tööaega registreeritakse seadmete abil, siis kaob ära üks inimlik faktor – soov aega omakasu eesmärgil painutada,” selgitab kassa-, läbipääsu-, töö- ja tööajaarvestuse süsteemide arendaja Ektaco konsultant Marko Kizant. „Kui inimene teab, et iga minut fikseeritakse, kaob tal motivatsioon süsteemiga mängida. See tekitab distsipliini, sest kõik teavad, et töötatakse samadel alustel.”

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele