• 21.11.18, 23:39
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Uksed avas Eesti Rahvusvaheline maja

19. novembril avas EAS koostöös Mainor AS-iga Ülemiste linnakus välismaalastele ja nende tööandjatele ühtse teenuskeskuse – Eesti Rahvusvahelise maja, kuhu koondub kokku kogu vajalik info ja teenused Eestisse elama ja tööle asumiseks.
Uksed avas Eesti Rahvusvaheline maja
  • Foto: Ardo Kaljuvee
Rahvusvahelise maja avamisel tervitussõnadega esinenud ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammisti sõnul on Rahvusvaheline maja suurepärane näide avaliku ja erasektori koostööst. „Mul on hea meel, et lõpuks on meil olemas koht, mis lihtsustab välistalendi jaoks ühiskonda sulandumist, vähendades nõnda aega ja kulusid nii ettevõtjatele, spetsialistidele kui riigile,” märkis minister Tammist.
„Tippspetsialistidest on kõikjal puudus ning Eesti võistleb talentide riiki meelitamise nimel kõikide teiste Euroopa riikidega. Rahvusvahelise maja loomine aitab veelgi kinnistada arusaama Eestist kui lihtsa asjaajamisega riigist ning võib tänu sellele olla kaalukeeleks välistalendi otsuse tegemisel,” ütles Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse juhatuse esimees Alo Ivask.
Mainor AS, mille arendatavas Ülemiste linnakus käib iga päev tööl üle tuhande välismaalase, on rahvusvahelise maja vajadust juba pikemat aega tundnud ning oli ka selle idee üks algatajaid. „Välismaised spetsialistid ei pea siia tööle asudes enam jooksma mööda eri asutusi üle linna, vaid saavad vajalikud teenused ja nõu kätte ühest kohast. See on kindlasti oluline väga paljudele kõrge lisandväärtusega Eesti ettevõtetele, kelle edu sõltub ladusast välisvärbamisest. Usume, et lihtne asjaajamine aitab muuta Eesti töö- ja elukeskkonna nii ihaldusväärseks, et aina enam tippspetsialiste soovib Eestisse kolida,” märkis Mainori juhatuse esimees Kadi Pärnits, lisades, et rahvusvahelise maja loomine on suurepärane näide riigi ja eraettevõtluse koostööst.
Kui seni on Eestisse tööle või ka näiteks tasemeõppesse õppima saabujad pidanud kõigi juriidiliste toimingute tegemiseks külastama eri asutusi ning otsima infot paljudest kanalitest, siis uues keskuses saab kõik tarviliku ühe päevaga tehtud. Näiteks on keskuses võimalik taotleda isikukoodi, registreerida elukohta ning saada infot nii elamislubade kui ka lasteaedade ja koolivõimaluste kohta. Samuti saavad keskuses töötavate nõustajate poole pöörduda ka ettevõtted välisvärbamist planeerides, et tutvuda vajalike nõuete ja sammudega, mis välisspetsialisti Eestisse toomisega kaasnevad.
Lisaks nõustamisteenustele hakatakse keskuses pakkuma ka rahvusvahelistumisega seotud üldharivat programmi, keelekohvikuid ning kohanemis- ja võrgustikuüritusi erialaste kontaktide leidmiseks. „Rahvusvaheline maja areneb pidevalt. Tahame arvestada oma sihtgruppide ja nende muutuvate vajadustega, et pakutavad lahendused vastaksid nõudmistele. Alustame tööd nende teenustega, mille järele on seni olnud kõige põletavam vajadus, kuid meie jaoks on väga oluline ka klientide tagasiside, et saaksime tarvidusel teenuseid lisada või parendada,” ütles Eesti Rahvusvahelise maja juht Annely Tank.
„Kui 19. novembril oli Rahvusvahelise Maja pidulik avamine, siis klientidele avame uksed ja teenused 27. novembril. Nädala jooksul teeme veel teenuste ettevalmistusi, et saaksime novembri lõpust täita kõiki teenuseid oodatud tasemel. Broneerimissüsteem vajalike infokohtumiste kokkuleppimiseks avatakse aga juba sellel nädalal,” sõnas Tank, lisades, et ühele päevale võib broneerida kohtumisi mitme nõustajaga.
Uudne teenuskeskus on loodud Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse programmi Work in Estonia eestvedamisel ja koostöös Mainor AS-iga. Majas pakutavate teenuste arendamisega on tegelenud EAS, Mainor AS, siseministeerium, maksu- ja tolliamet, Integratsiooni sihtasutus, töötukassa, politsei- ja piirivalveamet ning Tallinna linn. Kõiki nõustamisteenuseid pakuvad eelmainitud partnerite töötajad, kes hakkavad osa oma tööajast viibima Rahvusvahelises majas.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 26.02.25, 09:44
Kuidas Eesti pikima kogemusega Roosta Puhkeküla su seminari meeldejäävaks muudab?
Haapsalust 39 km ja Tallinnast 115 km kaugusel asuv Roosta Puhkeküla on tuntud koht peaaegu kõigile eestlastele, sest tegemist on 1990. aastal avatud Eesti pikima kogemusega järjepidevalt tegutsenud puhkekeskusega. Aastakümneid olid legendaarse paiga omanikeks rootslased, kuid juba paar aastat on Puhkekülas toimetanud uued ja pühendunud kohalikud omanikud Läänemaalt.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele