Noorte ning üliõpilaste hulgas siseettevõtlust tutvustavas üleeuroopalises FEENICS-projektis on Eesti partner SA Noored Teaduses ja Ettevõtluses. Projekti raames on koostatud meetmete pakett juhtimise ja töökultuuri kaudu siseettevõtluse toetamiseks.

- Tööpsühholoog ja superviisor/coach, EEK Mainor lektor Taimi Elenurm
- Foto: erakogu
Siseettevõtluse edendamiseks organisatsioonides on ettevõtluskõrgkooli Mainor ärijuhtimise eriala üliõpilaste arvates peamised viis tegurit: juhtkonna toetus ja mitmekülgne teave ärivõimalustest ja väljakutsetest; iseseisvuse võimaldamine ning rutiinse töö vähendamine; aeg süvenemiseks, keskendumiseks ning parima tulemuseni jõudmiseks; bürokraatlike kohustuste ja tehnilise töö delegeerimine toetavale tehnilisele personalile ning lisaressursside ja motivaatorite pakkumine siseettevõtlusega tegelejatele. Arutelus osalenud u 200 ettevõtlusüliõpilase hinnangul loob hea töökeskkonna ja -tingimused niisiis mitte enam niivõrd olme, vaid eelkõige vastastikune suhtlus ning sõltumatust ja loovat koostööd võimaldavad töösuhted ja -õhkkond.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ühisüritused väljaspool kontori- või teenindusruume on hea võimalus üksteist paremini tundma õppida ning omavahelist koostööd toetada. Ettevõtte suvepäevad või meeskonnakoolitus koos kevadrännakuga Eestimaa looduses, sportlikult aktiivsed tiimimängud või ajurünnakud ühisel maitsval õhtusöögil aitavad luua ühtekuuluvustunnet ja tugevdavad meeskonnavaimu. Miks mitte vahelduse mõttes võtta ette teekond Ida-Virumaale, kus ootab palju põnevat ja ainulaadset!