• 05.05.20, 12:53
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Ettevõtteid oodatakse taotlema kaugtöö tegija märgist

Juba neljandat aastat kutsuvad Targa Töö Ühing, Elisa ja Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE ettevõtteid kandideerima kaugtöö tegija märgisele. Konkursil tunnustatakse kaugtööd tegevaid ettevõtteid ja juhte ning sel aastal on oodatud organisatsioonid jagama ka eriolukorra kaugtöö tegemise kogemusi.
Ettevõtteid oodatakse taotlema kaugtöö tegija märgist
Targa Töö Ühingu juhi Ave Laasi sõnul on nii märgise konkurss kui ka üldised trendid näidanud, et kaugtöö tegijate arv kasvab ning laieneb ka ettevõtete profiil, kes kaugtööd võimaldada saavad. „Statistikaameti tööjõu-uuringu järgi oli eelmise aasta seisuga Eestis kaugtööd praktiseerivate töötajate hulk võrreldes 2010. aastaga kasvanud peaaegu kolm korda. Usun, et eriolukorra kogemus kasvatab nende ettevõtete hulka plahvatuslikult, kes paindliku tööviisi võimalused ja plussid enda jaoks avastanud on.“ Lisaks on Laasi hinnangul oluline mõista, et kaugtöö ei pea olema vaid ajutine töövorm, vaid loomulik igapäevatöö osa. „Loodan, et paljud, kes maitse suhu said, jäävad paindlikku tööd ka edaspidi praktiseerima. Ja võtavad ka konkursist osa.“

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.05.25, 12:07
Tark tööajaarvestus loob korra majja
„Kui tööaega registreeritakse seadmete abil, siis kaob ära üks inimlik faktor – soov aega omakasu eesmärgil painutada,” selgitab kassa-, läbipääsu-, töö- ja tööajaarvestuse süsteemide arendaja Ektaco konsultant Marko Kizant. „Kui inimene teab, et iga minut fikseeritakse, kaob tal motivatsioon süsteemiga mängida. See tekitab distsipliini, sest kõik teavad, et töötatakse samadel alustel.”

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele