Hirm aitab leida motivatsiooni ja koondada jõudu rasketest olukordadest ülesaamiseks, kui oskame selle kasulikuks emotsiooniks tõlgendada ja seda juhtida.
Hirm muutub probleemiks ja segab toimetulekut siis, kui see on kestnud liiga kaua ning tekib pikka aega enne sündmust, mida inimene kardab. Krooniliseks muutunud hirm kaotada töö võib viia ärevushäirete ja depressioonini ning tuua kaasa kehalised vaevused, näiteks peavalud, söögiisu muutused, seedimis- ja unehäired või nõrk immuunsus.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Inimesed leiavad erinevaid põhjendusi, miks oma probleeme varjata. Saksa psühhoanalüütik Fritz Riemann on kirjeldanud raamatus „Hirmu põhivormid” nelja hirmu liiki, mis sunnivad meid vahel vaikima, oma mõtteid kallutatult esitama või sisutu sõnavooga varjama.
Paljud töötajad vaikivad probleemidest, selle asemel et arvamust avaldada, murest rääkida või häid ettepanekuid teha, kuigi neil on, mida öelda.
Olukorra haldamine ning olemasolevate ressursside ja jõuvarudega arvestamine on peamine, mida inimesed kriisis otsivad ja üksteiselt ootavad.
Tulemuslik meeskond soovib üheskoos eesmärgini jõuda ning hoiab ja hindab seejuures iga liiget. Juhi peamine siht on luua õhkkond, milles inimesed annavad oma parima ning tegutsevad koos.
Ühisüritused väljaspool kontori- või teenindusruume on hea võimalus üksteist paremini tundma õppida ning omavahelist koostööd toetada. Ettevõtte suvepäevad või meeskonnakoolitus koos kevadrännakuga Eestimaa looduses, sportlikult aktiivsed tiimimängud või ajurünnakud ühisel maitsval õhtusöögil aitavad luua ühtekuuluvustunnet ja tugevdavad meeskonnavaimu. Miks mitte vahelduse mõttes võtta ette teekond Ida-Virumaale, kus ootab palju põnevat ja ainulaadset!