• 18.02.21, 05:19

7 heaks juhiks olemise takistust

Juhiks arenemine eeldab haavatavuse tunnistamist. Kui suudame vaadata sügavale oma hinge ja südamesse, juhime ehedamalt ja ausamalt. Alateadlik juhtimine läheb käiku siis, kui me pole eneseteadlikud. Sel juhul haarab ohjad enda kätte hirm. Kuna hirmu vaateväli on piiratud, jäävad märkamata valikuvõimalused, mis võimestaksid nii meid kui ka inimesi, keda teenime. Kergemal juhul on alateadlik juhtimine nõrk. Halvemal juhul on see laastav.
7 heaks juhiks olemise takistust
  • Foto: Pixabay
Eneseteadlikumana on kergem näha sügavamalt ja täpsemini teiste sisse. Võime isegi tuvastada teiste alateadlikke motiive, enne kui nad neist ise teadlikuks saavad. Eneseteadlikkus on töös vajalik, et teha targemaid värbamisvalikuid, nimetada ametisse tugevamaid juhte ning olla empaatiline ja innustav. Kui teised meid eksiteele viivad, juhtub see sageli seepärast, et me ei tunne iseennast piisavalt. Sel juhul tõmbame tahtmatult ligi inimesi, kes kompenseerivad meie kontrollimatuid hirme, mitte ei teeni ettevõtte missiooni.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.12.24, 08:00
Kuidas võrdsus ja mitmekesisus organisatsiooni ja selle töötajaid aitavad?
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele