• 11.03.21, 07:00

Millised tulevikuoskused tõusevad tööturul hinda?

2016. aasta maailma majandusfoorumil tõdeti, et viie aastaga muutub vähemalt kolmandik töötajate oskusi, mida tööandjad oluliseks peavad. Ennustus osutus prohvetlikuks – neljas tööstusrevolutsioon on toonud robootika, autonoomse transpordi, tehisintellekti, masinõppe, biotehnoloogia ja teised uued valdkonnad lahutamatult meie ellu.
EEK Mainori lektor ja KoostööKunstiKooli Belbin Eesti juhtivtreener Mats Soomre ütles, et oskus luua kiiresti võimekaid meeskondi ja neid vajadusel muuta määrab ettevõtte kui terviku edukuse.
  • EEK Mainori lektor ja KoostööKunstiKooli Belbin Eesti juhtivtreener Mats Soomre ütles, et oskus luua kiiresti võimekaid meeskondi ja neid vajadusel muuta määrab ettevõtte kui terviku edukuse. Foto: Raul Mee
Majandusajakiri Forbes on „inimeste elu ja tööharjumusi ümberkujundava ajastu” mõjusid kirjeldades võtmeküsimusena rõhutanud: kuidas püsida arengukõverast ees ja vältida ajale jalgu jäämist? Mitmed spetsialistid on veendunud, et peagi kuuluvad tehisintellekti tööriistad ettevõtete juhatustesse.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.12.24, 08:00
Kuidas võrdsus ja mitmekesisus organisatsiooni ja selle töötajaid aitavad?
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele