Praktikal on võime muuta noori ja mitte ainult nende karjääri, vaid ka isiklikku elu. Juunis Tele2-s juhtkonnapraktikat lõpetav Elmo Hans Puidet koges seda omal käel: praktikateekond vastutuse võtmisest väljakutsetega silmitsi seismiseni andis talle väärtuslikke õppetunde ja viis eneseotsinguni.
TalTechis bakalaureuseõppes materjaliteaduse eriala lõpetanud Puidet osales Tele2-s kogu aasta kestval mitte-erialasel praktikal, et näha, kuidas suurt ettevõtet juhitakse. “Naljakal kombel soovisin ma erialast väljaspool teada saada, kuidas käituvad erinevad juhid, kuidas hoitakse oma tiime ja mille põhjal võetakse vastu olulisi otsuseid. Seda kõike ma ka nägin,” kirjeldas Puidet, kellel oli aasta jooksul võimalus teha tihedat koostööd ettevõtte tippjuhtidega. Tema peamine mentor oli endine müügidirektor Aare Uusjärv, lisaks avanes tal võimalus õppida ka otse tegevjuhi Chris Robbinsi mentorlusel. “Kokkupuude erinevate juhtimisstiilidega laiendas minu arusaama tõhusast juhtimisest,” sõnas Puidet.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
„Kui tööaega registreeritakse seadmete abil, siis kaob ära üks inimlik faktor – soov aega omakasu eesmärgil painutada,” selgitab kassa-, läbipääsu-, töö- ja tööajaarvestuse süsteemide arendaja Ektaco konsultant Marko Kizant. „Kui inimene teab, et iga minut fikseeritakse, kaob tal motivatsioon süsteemiga mängida. See tekitab distsipliini, sest kõik teavad, et töötatakse samadel alustel.”