Mida mitmekülgsem on meeskonnaliikmete kultuuriruum, vanus, kogemused ja omadused, seda põnevamaid plaane ja ideid seal tiimis sünnib. Samas võib meeskonna mitmekülgsus tekitada ka sallimatust ja lahkarvamusi ning seetõttu on tähtis sel teemal harida nii juhte kui ka töötajaid.
- Mitmekesisusest kõnelevas aates „Töö ja palk“ oli saatejuht Helen Rootsil külas Mõttemaru juht, koolitaja ja psühholoog Andero Teras, kes avas mitmekesisuse tagamaid. Foto: Andres Laanem
Psühholoogi ja koolitaja Andero Terase sõnul tuleb mitmekesisust vaadelda kolmel tasandil: mitmekesisus, võrdsus ja kaasamine. „Paljudes ettevõtetes räägitakse küll mitmekesisusest, ent ainult sellega tegeledes on oht määramatuseks. Õige oleks mõelda, kuidas luua mitmekesisesse meeskonda võrdsust, et selle pealt hakkaksid tekkima sekkumised ja plaanid, mis toob kaasa kaasamise,” selgitab ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.