Personalijuhi rolli kujunemine organisatsioonis sõltub suuresti juhist endast. Mõjukaks saamine nõuab palju tööd, rõõme, kuid ka mitte nii positiivseid kogemusi ja kergeid otsuseid.

- People First asutaja ning pikaaegne Swedbanki personalijuht Ülle Pind.
Personalijuhil tuleb väga selgelt teadvustada, kes ta tahab olla – nii inimesena kui ka professionaalina. Millised on ta (töö)elu põhimõtted ja väärtused, millest ta ei ole nõus loobuma? Kas temast saab töötajate heaolu eest seisja, juhtide partner või mõlemat? Need küsimused peaksid enda jaoks selged olema, usub pikaaegse kogemusega personalijuht, People First asutaja Ülle Pind.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui juhid ei võta vastutust, kannatab kogu organisatsioon – kliendid, töötajad ja majandustulemused. Personalijuht saab aidata, luues süsteeme, mis toetavad selgete eesmärkide seadmist, regulaarset tagasisidet ja autonoomiat, et juhtimiskultuurist saaks ettevõtte tugevus.
Personalijuhi roll ja selle tähendus on viimastel aastatel olnud aktiivse arutelu teemaks, eriti seoses kiirete muutustega ettevõtetes ja tööjõuturul, leidis Merlin Tõnis oma magistritöös.
Personalitarkvara konsultant Vladimir Jelov on pühendunud sellele, kuidas parandada ettevõtete personalijuhtimise protsesse ja suurendada seeläbi tootlikkust.
Eesti Personalijuhtimise Ühingu PARE ekspertide loodud Eesti oma personalitöötaja pädevusmudel on läbinud värskenduskuuri, et veelgi süsteemsemalt toetada personalitöötajate enesearengut ja pakkuda valdkonna koolitusi. Mis on personalitöös kolme aastaga muutunud?
Haapsalust 39 km ja Tallinnast 115 km kaugusel asuv Roosta Puhkeküla on tuntud koht peaaegu kõigile eestlastele, sest tegemist on 1990. aastal avatud Eesti pikima kogemusega järjepidevalt tegutsenud puhkekeskusega. Aastakümneid olid legendaarse paiga omanikeks rootslased, kuid juba paar aastat on Puhkekülas toimetanud uued ja pühendunud kohalikud omanikud Läänemaalt.