Väsinud töötaja on tööandja kulu, uni aga alahinnatud produktiivsustegur
Kehv uni röövib töötajalt keskendumisvõime, energia ja loovuse. Välja puhanud meeskond algab teadlikkusest ja omalt poolt saab seda toetada ka tööandja.
Uneprobleemid on päris kindlad siis, kui päevane enesetunne hakkab igapäevast elu ja tegevust häirima.
Foto: Pexels.com
Tartu Lastekliiniku psühholoog-nõustaja ja laste unehäirete superviisor Kene Vernik jagab soovitusi, kuidas paremini välja puhata, mida saab hea une jaoks ise teha ning millal tuleks pöörduda spetsialisti poole.
Enamik inimesi käib tööl selleks, et äraelamiseks raha teenida. Osadel on õnn töö kaudu maailma muuta ja ehk isegi võtta tööd kui hobi. Töö mõtestatusele mõeldakse üha rohkem, kuid kas me mõtleme sama palju ka puhkamisele, kirjutab Eesti Õdede Liidu president Anneli Kannus.
Pea kümnendik Eestis elavatest inimestest ei võta sel suvel ühtegi puhkusepäeva, selgus kindlustusseltsi värskest uuringust. See võib aga negatiivselt mõjutada inimeste tervist ja töövõimet.
Tehnoloogia arengule vaatamata on mitmeski valdkonnas vaja teha öötööd (tervishoid, majutus, turvateenused, logistika, sh osa tootmisettevõtteid).Tähelepanuta ei saa aga jätta selle kahjulikku mõju inimese füüsilisele ja vaimsele tervisele ning ka sotsiaalsele elule.
Tervisemuuseumist Tallinna vanalinnas leiad sel hooajal “Uneversumi” – näituse une ja magamise olulisusest. Näitust täiendavad töötuba täiskasvanutele “15 magamata ööd” ja Uneversumi publikuprogramm erinevate oma ala ekspertidega. Kas oled juba oma töökollektiiviga Tervisemuuseumit külastanud?