Värske saade „Töö ja palk“ keskendub seekord välisvärbamisele ja stuudiosse on sellest rääkima tulnud Testlio globaalne värbamisjuht Renita Käsper.
- Renita Käsper ja Helen Roots. Foto: Andres Laanem
Testlios on praegu ligi 200 töötajat 32 riigist ja töövormina püüeldakse selle poole, mille kohta võiks öelda 100% remoted. Seega nii välisvärbamise kui ka hajusalt töötamise kogemus, mida saates jagatakse, on muljetavaldav. Juttu tuleb sellest, mida enne värbama hakkamist silmas pidada, kust ja kuidas värvata, mida värvatud töötajaga peale hakata ja paljust muust. Mõistagi tuleb juttu ka tasust ja motiveerimisest.
Eri kultuuriruumidest pärit töötajaid värvates ei ole sugugi haruldane nende kultuuride põrkumine. Kuidas aga õnnestuks ennetada kultuurilisi erinevusi ning nendest tingitud arusaamatusi ja möödarääkimisi? Kuidas talente edukalt ümber asustada, pardale võtta ja integreerida? Mis võib läbimõtlemata tegutsemise korral viltu minna? Mis välistöötajat motiveerib ja kuidas teha piiritaguseid palgauuringuid?
Neid ja paljusid teisi küsimusi küsib saatekülaliselt Personaliuudiste juht Helen Roots.
Kuula saadet siit:
Mida välisvärbamise juures silmas pidada, et mitte ühest ämbrist teise astuda
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.