Päästeameti arengukava näeb ette päästjate arvu vähendamist, kuna väljakutsete ja õnnetusjuhtumite hulk Eestis on pidevalt kahanenud, mistõttu puudub vajadus nii suurt hulka päästjaid palgal hoida.

- Senine üheminutiline valmisolek võib pikeneda kümneminutiliseks reageerimisajaks.
- Foto: pixabay.com
Eesti Päevalehe andmeil on päästeametis kaalumisel mitu mudelit, mille põhieesmärk on säästa personalikuludelt 34 000 – 113 000 eurot komando kohta, muuhulgas tuleb arutlusele võimalus vähendada valvesoleva personali hulka. Võimatu pole ka see, et päästjad hakkavad depoos käimise asemel valvama oma kodus, saades valvetasuks 10 eurot ööpäevas, see aga toob kaasa, et senine üheminutiline valmisolek pikeneb kümneminutiliseks reageerimisajaks.
Ametiühingu usaldusisiku Aivar Lepa sõnul ei ole seni toetatud veel ühtki kärpeettepanekut, mis hõlmaks töötasu (päästjail praegu keskmiselt 700 eurot kuus) vähendamist või päästjate koondamist, kuna see tähendaks üksiti ka turvalisuse vähendamist.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ühisüritused väljaspool kontori- või teenindusruume on hea võimalus üksteist paremini tundma õppida ning omavahelist koostööd toetada. Ettevõtte suvepäevad või meeskonnakoolitus koos kevadrännakuga Eestimaa looduses, sportlikult aktiivsed tiimimängud või ajurünnakud ühisel maitsval õhtusöögil aitavad luua ühtekuuluvustunnet ja tugevdavad meeskonnavaimu. Miks mitte vahelduse mõttes võtta ette teekond Ida-Virumaale, kus ootab palju põnevat ja ainulaadset!