Juba mõnda aega valitseb olukord, kus ühest küljest räägitakse palju paindlikkusest tööajas ja -kohas, ent teisest küljest pole seadusi, mis seda paindlikkust reguleeriksid. Keerulisematel puhkudel võivad aga seadused paindlikel töösuhetel lausa risti-põiki jalus olla.
Sotsiaalministeerium on probleemi teadvustanud ja teinud sellest oma südameasja. Positiivne on, et nõu küsitakse asjaosalistelt endilt: ettevõtjailt, kes paindlikkuse teemaga eri valdkondades päevast päeva kokku puutuvad. Nii võib loota, et seadus, mis paindlikku tööd reguleerima hakkab, tuleb tõepoolest asjakohane.
Sotsiaalministeeriumi tööelu arendamise osakonna nõunik Ivar Raik kommenteeris Personaliuudistele, et muudatusi töötervishoiu ja tööohutuse seadustes (mis ju samuti praegu pigem paindlikkus pärsivad) on oodata käesoleva aasta lõpu poole.
Sotsiaalministeerium palub ettevõtjatel kirjeldada oma nägemust tuleviku töö- ja puhkeaja regulatsioonist, mis võimaldaks luua ja kasutada paindlikke ning kaasaegseid töösuhteid. Võimalusel palutakse välja tuua, milliseid muudatusi oleks vaja kehtivas regulatsioonis teha, et tööturu vajadustele vastava tulemuseni jõuda.
Palun saatke oma vabas vormis ettepanekud, võimalusel koos näidetega reaalsest elust, hiljemalt 29. märtsiks 2016 aadressile [email protected]
Allikas: Tööandjate Keskliit
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ühisüritused väljaspool kontori- või teenindusruume on hea võimalus üksteist paremini tundma õppida ning omavahelist koostööd toetada. Ettevõtte suvepäevad või meeskonnakoolitus koos kevadrännakuga Eestimaa looduses, sportlikult aktiivsed tiimimängud või ajurünnakud ühisel maitsval õhtusöögil aitavad luua ühtekuuluvustunnet ja tugevdavad meeskonnavaimu. Miks mitte vahelduse mõttes võtta ette teekond Ida-Virumaale, kus ootab palju põnevat ja ainulaadset!