Kas teadsid, et hinnanguliselt iga viies inimene täidab töiselt vale rolli? Sisuliselt tähendab see, et viiendik inimesi pole motiveeritud ega produktiivsed tegema tööd, mida nad parasjagu teevad. Maailmas tervikuna toob see tööandjatele miljoneid eurosid kahju igal aastal.
Seetõttu pole inimeste karjäärijuhtimine vaid moodne sõnakõlks, vaid praktiline tööriist. Õige inimene vales rollis ei mõjuta üksnes tööandja rahakotti, vaid ka brändi mainet ja töötajate omavahelisi suhteid. Lisaks võimendavad valed rollitäitmised tööjõupuuduse kasvu.
Vale roll ei tähenda ilmtingimata seda, et inimene töötab vales organisatsioonis. Olukorras, kus töö iseloom muutub kiiresti, võib juhtuda, et inimene, kes tundis end varem oma tööd tehes hästi, avastab end valest rollist ootamatult. Tööandjatel on oluline jälgida töötajate õppimisvõimet ja arengut. Inimesed õpivad erinevalt ning paljud vajavad seejuures tuge ja nõustamist.
Tavaliselt mõistavad töötajad, et töö olemus muutub, aga oodatakse, et tööandja kaasaks neid uute protsesside juurutamisse ning aitaks ja suunaks uute oskuste omandamisel. Kui tööandja oskab muutuva töö olukorras inimesi hoida ja kaasata, võidab ta endale lojaalsed inimesed õigetes rollides ega pea tööjõupuuduse pärast pead valutama.
Autor: Kaari Laurimaa, Manpower Eesti personalipartner
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ühisüritused väljaspool kontori- või teenindusruume on hea võimalus üksteist paremini tundma õppida ning omavahelist koostööd toetada. Ettevõtte suvepäevad või meeskonnakoolitus koos kevadrännakuga Eestimaa looduses, sportlikult aktiivsed tiimimängud või ajurünnakud ühisel maitsval õhtusöögil aitavad luua ühtekuuluvustunnet ja tugevdavad meeskonnavaimu. Miks mitte vahelduse mõttes võtta ette teekond Ida-Virumaale, kus ootab palju põnevat ja ainulaadset!