• 08.01.20, 07:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Võrdne kohtlemine ning mitmekesine ja kaasatud töötajaskond

Inimeste sotsiaalsete tunnuste alusel väärtustamine tekitab sotsiaalset ebavõrdsust ressursside, võimu ja omandi osas ning tähendab mitmetele ühiskonnagruppide madalat staatust ja vähesemat kaasatust.
Tööpsühholoog Taimi Elenurm.
  • Tööpsühholoog Taimi Elenurm.
Ebavõrdse kohtlemise allikateks võivad olla teadlikult või alateadlikult omaksvõetud uskumused ja hoiakud, mis peegeldavad ühiskonnas levinud stereotüüpseid ettekujutusi, norme ja ootusi erinevate ühiskonnagruppide suhtes. See mõjutab omakorda nende inimeste enesemäärangut, enesehinnangut, võimalusi ja reaalseid võimusuhteid ühiskonnas.

Seotud lood

Uudised
  • 05.08.19, 08:27
Ohud, mis viivad töötaja vaimse tervise rööpast välja
Nii töötaja kui ka tööandja peaksid suutma adekvaatselt reageerida töökeskkonnas valitsevatele psühhosotsiaalsetele ohuteguritele, vältimaks depressiivsuse, ärevuse ja isiksusehäirete väljakujunemise levikut, leiti Äripäeva raadiosaates „Eetris on arvamusfestival”.
Uudised
  • 30.08.19, 13:13
Töö võib sobimatuks muutuda mitmel põhjusel
Töö ja inimese sobimatusel, mis võib viia tervisekahjustusteni, on mitu omavahel põimunud põhjust.
Uudised
  • 23.09.19, 08:27
Psühhosotsiaalsete ohutegurite negatiivne mõju
Töökeskkonna ja organisatsiooni aspekte, mis võivad tervist kahjustada, kirjeldatakse töökeskkonnast tingitud psühhosotsiaalsete ohuteguritena. Neid seostatakse tööl esinevate probleemidega: ülekoormuse, tööstressi ja läbipõlemise ning töökiusamise, ahistamise ja vägivallaga.
Uudised
  • 15.11.19, 09:19
Vanemaealine tööjõud on väärtuslik ressurss
Eesti 55–74aastaste tööhõivemäär on küll Euroopa üks kõrgemaid, kuid tööturult lahkutakse pahatihti põhjustel, mida saaks ennetada: tervise halvenemine, teadmiste ja oskuste aegumine ning sobivate töötingimuste puudumine.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.12.24, 08:00
Kuidas võrdsus ja mitmekesisus organisatsiooni ja selle töötajaid aitavad?
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele