Tuleviku tööturu oluline väljakutse on mõista talentide ootuseid ja vajadusi ning pakkuda neile huvitavat ja arendavat tööd. Kuidas aga konkureerida talentide värbamisel idufirmadega, kellel on sageli kopsakam motivatsioonipakett, arutab Swedbanki personalijuht Ülle Matt.
Tugevad tegijad väärtustavad tugevaid tööandjaid. See, mida keegi oma tööandja juures hindab, võib olla väga erinev. Laias laastus peaks organisatsioonis olema kaetud põhivaldkonnad – oluline on inimeste arengut toetada, anda neile vastutust ja tagasisidet soorituse kohta ning usaldada. Iga inimene tahab end tööalaselt tunda vajaliku, eduka ja hinnatuna.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Hooliv ja inimlik suhtumine toetavad ettevõtte tegevust ja eesmärkide saavutamist nii headel kui ka keerulistel aegadel. Töötajasõbralik suhtumine ei tähenda kindlasti ettevõtte ärifookuse hägustumist, vaid aitab paika panna ühised väärtused ja põhimõtted eesmärgini jõudmiseks.
Swedbanki personalijuht Ülle Matt kirjutab, et lisaks paljudele muudele viisidele, kuidas saab ettevõte töötajat hoida, on oluline edendada nii töötajate füüsilist kui ka vaimset tervist.
Pärandina varasemast ajast oleme kaasa saanud mõtteviisi, et vaimne tervis tähendab justkui vaimseid probleeme (stress, depressioon, ärevus jne) ja sellele viitamine on kuidagi häbiasi – kui vaimselt on midagi viga, siis on selleks kindel raviasutus.
Äripäev ja Personaliuudised valivad tänavu juba teist korda personalitöö edendajat – võitja selgub 19. veebruaril Personalitöö Aastakonverentsil.
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.