Tööhõive paindlikkuse indeksi järgi on Eesti Balti riikidest kõige kehvemas seisus, näitas Euroopa Liidu ja OECD riikides kolmandat korda tehtud teadusuuring. Majandusekspertide hinnangul annavad aga koroonakriisi käigus rakendatavad lahendused võimaluse parandada tööhõive paindlikkust ja töötajate kaitset.
- EBSi kantsler Mart Habakuk Foto: EBS
Uurimisrühma Eesti esindaja Estonian Business Schooli (EBS) teaduri Annika Kaabeli sõnul hinnatakse tööhõive paindlikkuse indeksiga tööturu efektiivsuse ja töötajate õiguste vahelist tasakaalu. „Eestis oleme 2020. aastal tööhõive paindlikkuse näitajaga 59,0 sarnasel tasemel Hispaania (60,8), Poola (60,7) ja Rootsiga (57,7), kuid jääme tugevalt alla Läti (68,3) ja Leedu (70,0) näitajatele. Uuring tehti juba kolmandat korda ja Eesti tööhõive paindlikkuse indeks ega positsioon edetabelis pole selle aja jooksul muutunud,” sõnas Kaabel.
Seotud lood
Tallinna Ülikooli mikrokraadiprogrammidest, täiendusõppest ning avatud õppest räägib lähemalt Tallinna Ülikooli koolitus- ja konverentsikeskuse avatud õppe peaspetsialist Marge Kõrvits.