Kuigi koroonakriis on töötute arvu suurendanud, ei tähenda see tööjõupuuduse kadumist, rääkis Swedbanki vanemökonomist Liis Elmik Äripäeva raadio esmaspäevases hommikuprogrammis.
- Swedbanki vanemökonomist Liis Elmiku sõnul ei tähenda tööpuuduse kasv tööjõupuuduse kadu. Foto: Reuters/Scanpix
Praegu on Eestis pea 50 000 töötut ning see tähendab, et tööjõupuudus pole enam nii terav. Siiski on ettevõtetel spetsialiste enda ridadesse jätkuvalt keeruline leida. „Tööpuudus kasvab peamiselt 15–24 aasta vanuste noorte hulgas, kes on hõivatud teenindusvaldkonnas ning töötukassa numbrid näitavad, et 50 000 töötust pooled on ilma igasuguse erialase ettevalmistuseta ega ole mingisuguse valdkonna spetsialistid,“ selgitas Elmik. „Seega tundub, et tööjõupuudus pole enam küll nii terav, aga see jääb ikkagi püsima – kui ettevõttel on vaja spetsialisti, siis seda on tal jätkuvalt raske leida.“
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.