Eriolukorras said paremini hakkama organisatsioonid, kellel oli paindliku tööaja ja kodukontori kogemus. Kaugtöö kogemuseta organisatsioonides võttis uue reaalsusega kohanemine palju kauem aega ning tekitas töötajatele niigi ebakindlal ajal lisastressi.

- PCC Projekt AS-i personaliparter ja koolitaja Egle Saska.
- Foto: Meeli Küttim
Küsisin sel kevadel ühel veebikoolitusel keskastme juhtidelt, mis on eriolukorras inimestega töötades kõige raskem. Enim vastati, et vähenenud on piir töö ja vaba aja vahel. Teine levinum mure oli, et mitte kõik töötajad ei suuda kodukontoris tulemuslikult töötada. Vestluses selgus, et palju vähem oli selliseid muresid neis organisatsioonides, kus kasutati tulemusjuhtimist ning juhil ja töötajatel oli eesmärkidest ühine arusaam. Selliste organisatsioonide töötajad planeerisid iseseisvamalt oma tööd ja tööks vajaliku info vm sisendi hankimist ja kui tekkis lisaaega, kasutasid seda targalt enese arendamiseks, näiteks veebikoolituste abil.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kohtla-Järvel asuv TNC-Components on üks suurimaid mööblikomponentide, köögi- ja vannitoamööbli ning garderoobide tootjaid Eestis. Selles, et üle 20 aasta tegutsenud ettevõte saaks usinalt kasvada ja areneda, on oma roll ka töötukassa Ida-Virumaa osakonnal. Just nende abil leitud inimestega on tänaseks täidetud suurem osa töökohtadest, mida on ettevõttes ühtekokku 115.