Peaaegu pooled (45%) töötavatest kanadalastest eelistaks töötada kodust vähemalt kolm korda nädalas ning rohkem kui neljandik töötajatest eelistaks paindlikku tööaega.
Kaugtöö võimalus köidab eriti nooremat põlvkonda – vähemalt kolm päeva nädalas soovib kodust töötada 61% 18–34aastastest, 35aastaste ja vanemate seas on vastav näitaja 43%. Samas pole 69% küsitletutest nõus sellega, et muudatuste tõttu väheneb nende töötasu. Peaaegu pooled (43%) töötajatest arvavad, et COVID-19 tähistab nende tavapärase üheksast viieni kontoris töötamise lõppu.
Seotud lood
Soome tippametnikud soovivad kehtestada kuuetunnist tööpäeva ja muid sarnaseid meetmeid, mille eesmärk on soodustada paremat tasakaalu töötajate töö ja eraelu vahel.
Viimasel ajal on meid sõna „positiivne” pigem ärevaks teinud ja hirmutanud. Hirm pärsib tegevust, kutsub esile ebamõistlikku käitumist ning kahtlaste otsuste tegemist. Hirmutunde peaks enda jaoks selgelt lahti mõtestama ning tööandjana tuleks panustada suhetesse, kuhu hirmul pole asja.
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.