Euroopa Parlamendis koostatavas raportis „Õigus olla mittekättesaadav“ kaalutakse vajadust reguleerida töösuhet selliselt, et töötaja pääseks vabal ajal tööandja digitaalse keti otsast lahti. Swedbanki personalijuhi Ülle Mati sõnul ei tulene ületöötamine sageli tööandjate survest, mida seadusega reguleerida soovitakse, vaid üldisest töökultuurist.

- Ülle Matt
- Foto: Jake Farra
„Tööajast rääkides peab alati meeles pidama, et siin on kaks poolt: töötaja ja juht. Me ei räägi ainult tööandjapoolsest orjastamisest, osal inimestel on ka komme ise ennast n-ö orjastada,“ selgitas Matt. „Ma loodan, et ka Eestis hakkavad inimesed ise ütlema, et mul on tööd liiga palju, peame tegema midagi teisiti. Sest miks inimene töötab liiga palju? Kui küsida, kas tööandja on palunud tal ületunde teha, siis sageli öeldakse, et ei ole. Inimene ise tunneb, et peaks kõik pooleliolevad asjad ära tegema. Sageli sunnib inimese sisemine vastutustunne teda ületunde tegema.“
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ühisüritused väljaspool kontori- või teenindusruume on hea võimalus üksteist paremini tundma õppida ning omavahelist koostööd toetada. Ettevõtte suvepäevad või meeskonnakoolitus koos kevadrännakuga Eestimaa looduses, sportlikult aktiivsed tiimimängud või ajurünnakud ühisel maitsval õhtusöögil aitavad luua ühtekuuluvustunnet ja tugevdavad meeskonnavaimu. Miks mitte vahelduse mõttes võtta ette teekond Ida-Virumaale, kus ootab palju põnevat ja ainulaadset!