Žürii on oma otsuse teinud ja selgunud on personalitöö edendaja konkursi esiviisik. Võitja kuulutame välja 11. veebruaril Personalitöö Aastakonverentsil.
- Personalitöö edendaja konkursi võitis 2020. aastal PARE tegevjuht Kärt Kinnas (keskel). Paremal konverentsi moderaator ja Modularbanki personalijuht Sirli Spelman, vasakul Personaliuudised.ee juht Kai Miller. Foto: Liisi Matvere
Žüriisse kuuluvad Merje Kärner (Nortal), Helo Tamme (ISS), Sirli Spelman (ModularBank), Kärt Kinnas (PARE), Renita Käsper (Babbel), Evely Gorobinski (SOL Baltics) ja Helle-Mai Lambing (Personali Praktiku toimetaja).
Kokku oli nominente sel korral kokku 14: Estel Pukk (Fiizy), Egle Saska (PCC Projekt), Kersti Vannas (Instar), Katrin Noormägi (Sotsiaalministeerium), Kaija Teemägi (Elisa Eesti), Evelin Andrespok (Ampler Bikes), Hanna Niitmets (Lennuliiklusteeninduse AS), Kai Põldvee-Mürk (Protex Balti), Kristiina Lõhmus (SEB), Mailis Talu (Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus), Helena Laus (Apranga Eesti), Ly Malk (ABB), Mailis Neppo (Kaitseministeerium) ja Kristel Ainsalu (Eesti Töötukassa).
Hääletuse teel on nüüdseks selgunud esimesed viis nominenti – Personaliuudised.ee avalikustab nüüd personalitöö edendaja konkursi esiviisiku ja põhjendused.
Evelin Andrespok
Evelin Andrespoki on koos oma uue kodulehega (www.kaugtootaja.ee) ja Facebooki-grupiga „Kaugtöö juhidˮ teinud ära suure töö. Siis, kui kaugtöö koroona ajal võimust võttis, olid temal juba vahendid ja kogemus olemas. Tema jagatud info on huvitav ka neile, kes ei pea ainult alluvaid või töötajaid juhtima, vaid ka neile, kes ennast ja oma kolleegisuhteid päevast päeva kaugelt juhivad.
Katrin Noormägi
Katrin on Sotsiaalministeeriumi, TEHIKu personalijuht, kes kriitilistel aegadel võttis ajutiselt üle ka Terviseameti personaliüksuse juhtimise. Ammendamatu energiaga naisterahvas, kes suudab juhtida korraga kolme asutuse personalitööd. Koroona-aasta on tema tegutsemisvaldkonnas olnud pöörane. Ta on pidanud sõna otseses mõttes olema eesliinil, et luua keskkond, kus kogu riigile ülitähtis ametkond suudaks kriisiga võimalikult edukalt toimet tulla. Teda hinnatakse meeskonnas, juhtide ja personalijuhtide hulgas.
- Katrin Noormägi Foto: Meeli Küttim
Estel Pukk
Estel on nii viimase aasta kui ka varem näidanud üles väga erinevates kohtades, kuidas lüüa kaasa personalivaldkonna arendamisel. Peale selle on ta väga tugev ja äriliselt mõtlev personalijuht Fiizy omanikele ja juhtide ringis. Estel panustab väga palju ka järelkasvu, olles näiteks mentor erinevatel noortele mõeldud üritustel ja ettevõtmistel. Samuti räägib ta kaasa raadiosaadetes teemadel, mis on parasjagu aktuaalsed. Estel on ka väga nõutud koolitaja, kui teemadeks on strateegilised HR-i kompetentsid ja oskused. Külalisõppejõuna jagab Estel teadmisi mitmes Eesti kõrgkoolis – ettevõtluskõrgkoolis Mainor, EBS-is, Tallinna majanduskoolis jm.
Estel on alati olemas personalivaldkonna inimestele, kui on vaja mõttepartnerit või lihtsalt toetavat küünarnukki. Ühtlasi aitab ta konsultandina väiksemaid ettevõtteid, kellel pole personalijuhti veel pardal. Ja selle kõige keskel teeb ta seda suure südame ja naeruga.
Estel teeb seda kõike mitte sellepärast, et ta peaks, vaid ta ongi selline. Ta inspireerib paljusid personalitöötajaid ja disainmõtlemise guru on ta ka.
- Estel Pukk Foto: ERLEND STAUB
Konkursi võitja selgub tänavusel
Personalitöö Aastakonverentsil!Üritus toimub juba 11. veebruaril ja seda saad jälgida nii veebis kui ka Tallinna lauluväljaku klaassaalis! Tule osalema! Rohkem infot saad
SIIT.
Egle Saska
Egle on pikaajaline personalitöö õppejõud, kes seisab südamega järelkasvu eest. Ta on hinnatud õppejõud, keda TMK personalitöö õppijad väga kõrgelt hindavad. Lisaks on Egle ka tunnustatud koolitaja, koolitades ka töömaailma õppijaid näiteks PARE-s.
Egle lööb kaasa ka Eesti Personalijuhtide LinkedIni grupis administraatorina ja panustab sotsiaalmeedia kaudu erialasesse tegevusse. Samuti osales ta ka ka Eesti esimesel virtuaalsel hommikukonverentsil „Täiskäigul tulevikutöö maailmaˮ.
Eglel on olemas personalitöö kutsetunnistuse 7. tase, mis väärib samuti tunnustamist.
Ta tegeleb aktiivselt enesejuhtimisega, arendades end valdkondades, mida näeme tulevikusuundadena, sh tehnoloogia. Lisaks on Egle eest vedanud PARE personalijuhtimise käsiraamatu väljaandmist: 3. trüki puhul oli Egle peatoimetaja, 4. trüki puhul (ilmus 2020. aastal) kirjutas ta sinna ka ühe eraldi peatüki.
- Egle Saska Foto: Meeli Küttim
Kersti Vannas
Kersti on pikaajalise kogemusega personalivaldkonna töötaja. Ta on asutanud Eesti esimese tööandja brändingu agentuuri Instar ja teemat südamega eest vedanud, korraldades teadlikkuse suurendamiseks valdkonnapõhiseid üritusi (nt atraktiivsete tööandjate päev), Kersti korraldab ka iga-aastast tudengiuuringut, korraldab värbamisturunduse auhindade konkurssi jpm.
Ka lõi Kersti kaasa Helo Tamme virtuaalkohvikus, kus ta kajastas tööandja brändingu teemat suurele hulgale huvilistele.
Oluline on see, et Kersti ei piirdu ainult Eestiga – ta panustab erialaselt ka Soomes ja Lätis, kus ta näiteks alustas Riia Tehnikaülikooli tudengitele tööandja brändingu teemalise loengusarja andmisega. Detsembris korraldas Kersti aga tööandja brändingu valdkonna entusiastide kohtumise valdkonna eestvedaja Simon Barrow'ga.
Lisaks on Kersti tõstnud Eesti maailmakaardile, olles Eesti esimene organisatsoon Euroopa Tööandja Brändi agentuuris. 2020. aasta maikuus korraldas Euroopa Tööandja Brändi agentuur veebikonverentsi, kus astus teiste rahvusvaheliselt tuntud esinejate hulgas lavale ka Kersti.
Seotud lood
Töö- ja turvajalatseid tootva Soome ettevõtte Sievi Jalkine OY Baltikumi müügijuht Ülar Verev ütleb, et väga paljudes valdkondades on oluline pöörata igapäevatöö käigus tähelepanu töötajate turvalisusele ja ka sellele, milliste omadustega töö- või turvajalatseid kantakse.
Enimloetud
6
Paradoksaalselt on just n-ö inimlikud oskused need, mis lähevad digiajastul üha enam hinda.
Viimased uudised
Paradoksaalselt on just n-ö inimlikud oskused need, mis lähevad digiajastul üha enam hinda.
Täiendatud! Keldo: võõrtööjõukvooti saaks kahekordistada
Hetkel kuum
ABB kogemus: lahkunud töötaja asendamine maksab ligi 30% ametikoha aastapalgast.
Kasuta soolise palgalõhe mõõtmise kalkulaatorit - palgapeegel
Kuidas avatari ehk digiteisikut tööle vormistada?
Tagasi Personaliuudised esilehele