• 23.08.22, 09:00

Mentorlusest on levinud iganenud arusaam

Mentorite koolitaja Kaia Lainola ütleb, et mentorlus on vastastikust õppimist toetav suhe. Paraku ei ole see seisukoht ikka veel väga levinud. Pigem arvatakse, et mentor peab menteele ütlema, "kuidas asjad on".
Kaia Lainola, täiskasvanute koolitaja, superviisor ja coach.
  • Kaia Lainola, täiskasvanute koolitaja, superviisor ja coach.
Kui täitus 15 aastat mentorluse õpetamist Tallinna ja Tartu ülikoolides, olid paljud seisukohad aja jooksul muutunud. Nii tekkis Kaial soov teemat uuesti mõtestada. Aastavahetusel ilmus tal koos Eve Eisenschmidtiga raamat „Mentorlus – koostöine õppimine ja areng hariduses”. Kaial on väga selge arusaamine, et mentorlus on koostöine, vastastikust õppimist toetav suhe. Kahjuks ei ole see 15 aasta järel ikka veel väga levinud arusaam. Koolitustel näeb ta, et inimesed noogutavad tema jutu peale pead, aga jätkavad ikka vanas vaimus, seisukohtadega aastast 1970, kus mentorlus seisnes selles, et üks ütles teisele, kuidas asjad on. Kaia ütleb, et tahab toetada arusaama, et mentorlus on ikka partnerlussuhe ja laiemalt vaadates organisatsiooni arengu küsimus.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.12.24, 08:00
Kuidas võrdsus ja mitmekesisus organisatsiooni ja selle töötajaid aitavad?
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele