Autor: Ave Laas, Robotexi tegevjuht • 7. oktoober 2022
Ainult tellijatele
Tervisekriisiaegse kaugtöö mõju töö- ja peretasakaalule
Sügis on kooli ja lasteaeda minemise aeg. Pered peavad taas kohanema uue elurütmiga ja paika pannakse oma rutiinid. Viimased aastad on tekitanud ebakõlasid perede tavapärasesse toimimisse ja iga sügis algab nüüd uue ebakindlusega, et mida COVID-19 viirusega seotud piirangud uuel õppeaastal endaga taas kaasa toovad.
Pandeemia ajal jäi töötamine tihti õhtutundidele, sest kodukontoris olid ka teised pereliikmed ja distantsõppel olevad koolilapsed või lasteaedade sulgemise tõttu lasteaialapsed.
Autor: Pexels
Keegi meist ei kahtle, et COVID-19 pandeemiaga seotud piirangute ajal oli kaugtöötamine üks meie majanduse jätkusuutlikkuse võti. 2020. aasta alguses muutus järsult kogu maailm. Märtsis jõudis Eestisse koroonaviirus ja ettevõtted saatsid töötajad kodukontoritesse. See periood ei unune niipea, ükskõik kui hästi ollakse selleks ette valmistatud. Statistikaameti andmetel tegi kaugtööd 2022. aasta alguses üle veerandi Eesti töötajaskonnast. 2020. aasta oktoobris tegi Pew Research USA-s uuringu, mille kohaselt vaid 20% töötavatest täiskasvanutest tõi välja, et töötas enne pandeemiat kodus, kuid pandeemia ajal kasvas see märkimisväärselt 71%-ni.
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Jaga lugu
Liitu Personaliuudiste iganädalase uudiskirjaga, et ükski oluline teema valdkonnas ei jääks märkamata.