Homme jõustub töölepinguseaduse muudatus, millega tekib uus töövorm ja mõiste “iseseisva otsustuspädevusega töötaja”. Mida muudatus tähendab ja keda see puudutab, selgitab advokaadibüroo Hedman vandeadvokaat Andres Kivi.
- Advokaadibüroo Hedman vandeadvokaat Andres Kivi.
Advokaadibüroo Hedman vandeadvokaat Andres Kivi sõnul toob iseseisva otsustuspädevusega töötaja mõiste töösuhetesse senisest oluliselt suurema paindlikkuse ning aitab leida tasakaalu paindlikkuse ja tööohutuse vahel. “Seni on töölepinguseadus eeldanud töötajalt töö tegemist kindlatel kellaaegadel. Iseseisva otsustuspädevusega töötaja saab aga vabalt valida, millal ta tööülesandeid täidab ning tema puhul ei kehti ka enamik tööaja piiranguid,” selgitas Kivi.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.